czwartek, 21 grudzień 2017 07:36

Rekolekcje "7 darów Ducha Świętego" 20-22.04.2018

Napisał

Miesięcznik Egzorcysta organizuje rekolekcje, które wygłosi ks. prof. Krzysztof Guzowski. Tematem rekolekcji będzie "7 darów Ducha Świętego". Wszystkich serdecznie zapraszamy i zachęcamy do wzięcia udziału.

Termin: 20-22.04.2018 (piątek – niedziela)

Miejsce: Rekolekcje odbędą się w Domu Rekolekcyjnym Księdza Orione w Zduńskiej Woli, miejscowości narodzin św. Maksymiliana Maria Kolbego.
Organizator: Miesięcznik Egzorcysta
Prowadzący: Ks. prof. Krzysztof Guzowski

Piękną oprawę muzyczną zapewni zespół ze wspólnoty "Światło Taboru" z Nowego Targu.

Ilość miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.


Więcej informacji: tel. +48 (22) 266 80 20
www.miesiecznikegzorcysta.pl/rekolekcje
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ZAPISY

 

O rekolekcjach

Rekolekcje to z łaciny „re‑colligo” czyli „znowu zbierać, przyjmować, odzyskać”. Chodzi zatem o ponowne scalenie człowieka, który z powodu własnych grzechów, ale też ducha świata i księcia tego świata, wykoleja się mniej lub bardziej z właściwej drogi. Człowiek zatraca więź ze swoim Stwórcą i Odkupicielem, który jako jedyny może ukoić jego serce czyli głębiny jego duszy, dać mu radość i pokój, które są łaską od Boga, a nie wynikiem samodoskonalenia czy ludzkich zabiegów. Trzeba wiedzieć, po co się żyje, jaki jest sens i cel człowieka, co jest najważniejsze, a co mniej ważne. Co jest powierzchnią życia, a co jego głębią. Wreszcie trzeba wiedzieć, jak i o co walczyć, bo życie człowieka to nieustanna walka duchowa aż do śmierci. A stawką jest życie wieczne z Bogiem lub bez Niego czyli piekło.

 

dr Mariusz Błochowiak           

Wydawca Miesięcznika „Egzorcysta”

Cel rekolekcji

Głoszone słowo rekolekcyjne będzie się opierać na Bożej mocy płynącej z codziennej Mszy Świętej i sobotniej Adoracji z modlitwami o uwolnienie i uzdrowienie animowanej przez wspólnotę Światło Taboru. Słowo będzie się również wypełniać w posługach osobistych modlitw o uwolnienie i uzdrowienie nad potrzebującymi.

Wielką troską prowadzących będzie nieustanne zabieganie o nieprzerwaną i żywą obecność Ducha Świętego zarówno w całej wspólnocie rekolekcyjnej, jak i osobiście w każdym uczestniczącym w rekolekcjach.

Celem rekolekcji jest doprowadzenie uczestników do otwarcia się na łaskę uzdrowienia i uwolnienia wewnętrznego oraz do przyjęcia tej łaski. Wiele osób sądzi, że ich życie jest przegrane, dlatego nie wierzą w to, że mogą się uwolnić od nieudanej przeszłości. Duch Święty ma moc uzdrowić całe nasze życie i dać nam nowe serce i nowego ducha. W trakcie rekolekcji głoszone słowo Boże ożywia wiarę i otwiera na Boże dary.

Prowadzący

Prowadzący: Ks. prof. Krzysztof Guzowskikrzysztof guzowski

Ks. Krzysztof Guzowski - prof. KUL, dogmatyk, specjalizuje się w teologii Ducha Świętego. Jest doświadczonym rekolekcjonistą. Najczęściej dzieli się doświadczeniem i wiedzą o tym, jak odkrywać Ducha Świętego w codzienności i jak nawiązywać z Nim codzienną, osobistą relację. Ma dar łatwego mówienia o rzeczach trudnych. W 2015 roku założył Apostolat Ducha Świętego, a także Szkołę Proroków. Współpracuje z Miesięcznikiem Egzorcysta.

Ks. Krzysztof Guzowski jest autorem cennych książek, jak na przykład:

 • "Duch Święty a Eucharystia"
 • "Oblicze Bożego Miłosierdzia"
 • "Duch dialogujący"

 

Piękną oprawę muzyczną zapewni zespół ze wspólnoty "Światło Taboru" z parafii św. Jadwigi Królowej z Nowego Targu. Wspólnota zawiązała się w 2010 roku jako owoc natchnienia Ducha Świętego wylanego na kilka osób w trakcie zamkniętych rekolekcji na Górze Przemienienia Pańskiego w Ziemi Świętej. Od początku wspólnota przyjęła Boże natchnienia i wyraźny charyzmat wstawienniczy i ewangelizacyjny realizowany w różnych formach do dnia dzisiejszego.

Swiatlo Taboru

 

Świadectwa

Świadectwa osób, które były na rekolekcjach z ks. prof. Krzysztofem Guzowskim w Skoreszycach (9-11.12.2016)

Było mi to bardzo potrzebne. Szkoda, że nie było takiej możliwości wcześniej. Jeśli miałabym kiedyś jeszcze skorzystać, to właśnie z rekolekcji prowadzonych przez ks. prof. Guzowskiego. Mam już duże doświadczenie życiowe i miałam różne natchnienia od Ducha Świętego, ale nie zawsze dowierzałam, że mogę dostąpić takich łask. Jeśli dzieliłam się tym z kimś, nie zawsze byłam rozumiana. Ten poziom bardzo mi odpowiadał. W tych czasach potrzeba umocnienia wiary, wybaczenia bliźnim i sobie. Bez lęku - Uczestniczka

Rekolekcje zorganizowane w Skorzeszycach, którym przewodniczył ks. prof. K. Guzowski były dla mnie czasem uświadomienia sobie, jak ważne jest działanie Ducha Św. w procesie przemiany wewnętrznej i uzdrowienia człowieka, również jego relacji z samym sobą i otoczeniem. Duch Św. nie przychodzi jednak na siłę, najpierw należy choćby chcieć "wyprostować ścieżki swojego życia". Na modlitwie wstawienniczej usłyszałem słowa o uzdrowieniu moich relacji z tatą i o pomocy w nieprzenoszeniu błędów i złych schematów zachowań z mojego domu rodzinnego do rodziny, którą mam nadzieję założyć już wkrótce. Dowiedziałem się też, że Duch Św. chce przemieniać mnie stopniowo i w stosownym do moich ograniczeń tempie. Polecam te Rekolekcje dla każdego, kto szuka w swoim życiu pokoju i prawdziwej radości. Szukajcie, a znajdziecie... - Paweł

Słowo Pana w przekazie ks. profesora Guzowskiego podczas rekolekcji oraz nasz wspólny śpiew z zespołem Światło Taboru sprawiły, że czułam się jak w niebie. Problemy, z którymi przyjechałam, potrafiłam zostawić za sobą. Wierzę, że to sprawa Ducha Świętego. Po powrocie do domu problemy nie zniknęły, a wręcz nasiliły się, ale staram się inaczej je przyjmować. Nie zawsze mi się to udaje, ale dużo częściej niż przed rekolekcjami, ponieważ nauczyłam się - i nadal się uczę - otwierać na działanie Ducha Świętego - Anna

Chcę oddać chwałę Panu Bogu i podziękować za to, że było mi dane uczestniczyć w rekolekckjach z ks. prof. Krzysztofem Guzowskim. Doświadczyłam tam Bożego pokoju i umocnienia na drodze swojego życia. Szczególnie dziękuję za doświadczenie Bożej obecności i tego, że nie jestem sama. Często czułam się jakoś wewnętrznie samotna, co potęgowało się jakimś głębokim poczuciem osamotnienia szczególnie, kiedy przeżywałam mniejsze, czy większe trudności. Mocno wtedy cierpiałam, miałam takie poczucie, że kiedy jest dobrze, to są wokół mnie ludzie, ale kiedy jest źle i kiedy cierpię, to jestem bardzo sama. Podczas rekolekcji usłyszałam takie słowa, że "natura martwiąca to natura sieroca". Bardzo mocno uderzyły mnie te slowa, to bylo do mnie osobicie. To ja często się martwiłam, nawet zamartwiałam i to jeszcze w takim głębokim poczuciu osamotnienia. Uświadomiłam sobie, że nie jestem sama, że jest ze mną Duch Święty i za to chwała Panu z całego serca! - Uczestniczka

Duch Św. jest i tyle!! Niech będzie Bóg uwielbiony! - Romuald

Plan rekolekcji

PLAN REKOLEKCJI

 

20.04.2018 r.,  piątek:

- 17.00 – 18.00 zakwaterowanie

- 18.00 kolacja (refektarz)

- 19.00 powitanie uczestników rekolekcji, modlitewne przygotowanie na przyjęcie Słowa Bożego, wprowadzenie do tematu i konferencja (I).  

Przygotowanie do Eucharystii

- 20.00 Msza św. z nauką

- 21.00 Apel Maryjny i modlitwa indywidualna

- 23.00 – 6.00 cisza nocna

 

21.04.2017 r., sobota:

- 8.00 modlitwa poranna w kaplicy

- 8.30 śniadanie (refektarz)

- 9.00 – 9.45 konferencja  (II) (sala konferencyjna)

- 9.45 – 10.30 przerwa kawowa (refektarz)

- 10.30 – 11.15 konferencja (III) (sala konferencyjna)

- 11.30 – Eucharystia z homilią

- 13.00 obiad (refektarz)

- 15.30  konferencja (IV)

- 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu  i  Spowiedź

- 18.00 kolacja (refektarz)

- 19.00 modlitwa wstawiennicza o uzdrowienie i uwolnienie

- 23.00 – 6.00 cisza nocna

 

22.04.2018 r., niedziela:

- 8.00 modlitwa poranna (Kaplica)

- 8.30 śniadanie (refektarz)

- 9.00 – 9.40 konferencja (V) (sala konferencyjna)

- 10.00 Msza święta z nauką

- 11.30 Godzina świadectw (sala konferencyjna)

- 13.00 obiad (refektarz)

- pożegnanie i wyjazd uczestników

Dojazd

W Zduńskiej Woli jest dworzec PKP (Plac Żelazny 3). Dojazd z Dworca PKP:

Pokoje i cena

Zapewniamy zarówno zakwaterowanie jak i całodzienne wyżywienie wraz z przerwami na kawę. Mamy do dyspozycji następujące pokoje: 1, 2,  4, - osobowe.

Cena rekolekcji obejmuje dwa noclegi i posiłki podczas trwania rekolekcji:

pokój 1 osobowy - 250 zł

pokój 2 osobowy  - 210  zł od osoby

pokój 4 osobowy - 210zł od osoby

bez noclegu - 170 zł od osoby

Wyżywienie obejmuje: kolację w piątek, śniadanie, obiad i kolację w sobotę oraz śniadanie i obiad w niedzielę

Ilość miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.

ZAPISZ SIĘ

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 23 kwiecień 2018 06:39

2 komentarzy

 • Link do komentarza Jolanta niedziela, 18 marzec 2018 14:40 napisane przez Jolanta

  Racja,to jest mewa,moze ktos niezbyt na.sie na ptakach,,, :-)

  Raportuj
 • Link do komentarza Janusz.Czytelnik. poniedziałek, 05 marzec 2018 21:51 napisane przez Janusz.Czytelnik.

  Jednym z symboli Ducha Świętego jest gołębica.
  Na plakacie informującym o rekolekcjach w otoczeniu siedmiu darów Ducha Świętego jest mewa (kształt skrzydeł, głowy, oczu...). Czy to była zamierzona "prowokacja"?

  Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

 • architekt, w latach 1989–2013 był masonem w Międzynarodowym Mieszanym Zakonie Wolnomularskim „Le Droit Humain”

 • profesor fizyki na uniwersytecie w Delaware, USA

 • autor wielu publikacji o tematyce uzależnień, audycji radiowej i telewizyjnej pt „Dwunasty krok” oraz strony www.dwunasty.pl

Już 49 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions