czwartek, 05 październik 2017 11:07

Rekolekcje "Św. Józef patron na trzecie tysiąclecie", 17-19.11.2017, Zduńska Wola

Napisał

Miesięcznik Egzorcysta organizuje rekolekcje, które wygłosi ksiądz egzorcysta Antoni Zieliński. Tematem rekolekcji będzie "Św. Józef patron na trzecie tysiąclecie". Wszystkich serdecznie zapraszamy i zachęcamy do wzięcia udziału.


Rekolekcje odbędą się w Domu Rekolekcyjnym Księdza Orione w Zduńskiej Woli, miejscowości narodzin św. Maksymiliana Maria Kolbego.

Termin: 17-19.11.2017 (piątek – niedziela)

Miejsce: Dom Rekolekcyjny Księdza Orione w Zduńskiej Woli, ul. Łaska 88

Organizator: Miesięcznik Egzorcysta

Prowadzący: Egzorcysta Ks. Antoni Zieliński

Kontakt: +48 (22) 266 80 20, rekolekcje@miesiecznikegzorcysta.pl

Ilość miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.

ZAPISY

 

Prowadzący

antoni-zielinski.jpgProwadzący: Egzorcysta ks. Antoni Zieliński

Ks. Antoni Zieliński prowadzi co miesiąc modlitwy o uzdrowienie w kilkunastu parafiach. Jest egzorcystą diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej i cenionym rekolekcjonistą. Posługuje modlitwą wstawienniczą w Polsce i zagranicą od 40 lat. Organizator i duchowy przewodnik Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej, współorganizator Towarzystwa Adopcji Krzyża Pana Jezusa (TAK PJ).

 

O rekolekcjach

Rekolekcje to z łaciny „re‑colligo” czyli „znowu zbierać, przyjmować, odzyskać”. Chodzi zatem o ponowne scalenie człowieka, który z powodu własnych grzechów, ale też ducha świata i księcia tego świata, wykoleja się mniej lub bardziej z właściwej drogi. Człowiek zatraca więź ze swoim Stwórcą i Odkupicielem, który jako jedyny może ukoić jego serce czyli głębiny jego duszy, dać mu radość i pokój, które są łaską od Boga, a nie wynikiem samodoskonalenia czy ludzkich zabiegów. Trzeba wiedzieć, po co się żyje, jaki jest sens i cel człowieka, co jest najważniejsze, a co mniej ważne. Co jest powierzchnią życia, a co jego głębią. Wreszcie trzeba wiedzieć, jak i o co walczyć, bo życie człowieka to nieustanna walka duchowa aż do śmierci. A stawką jest życie wieczne z Bogiem lub bez Niego czyli piekło.

dr Mariusz Błochowiak          

Wydawca Miesięcznika „Egzorcysta”

Wywiad

Ksiądz Antoni Zieliński, egzorcysta w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, który od 40 lat posługuje modlitwą wstawienniczą w Polsce i zagranicą wyjaśnia, że nieraz wielkie cuda, które się dzieją dzięki niej, to nie jest żadna ludzka zasługa. – Modlitwa wstawiennicza polega na wierze w to, że to Pan Jezus rozwiązuje problemy, a my się tylko wstawiamy za daną osobą u Boga Ojca, Syna i Ducha Świętego. Wstawiamy się za kimś w jego problemach. To jest najistotniejszy aspekt modlitwy wstawienniczej – mówi ksiądz Antoni Zieliński.

Jego doświadczenie modlitwy wstawienniczej zaczęło się w kilku wspólnotach w Kościele. – Byłem związany z Oazą i księdzem Blachnickim oraz Odnową w Duchu Świętym. Prowadziliśmy dużo rekolekcji dla młodzieży i rodzin. W tym czasie zawsze powstaje jakiś problem, ponieważ ludzie mają problemy w swoim życiu. Nie można człowieka odesłać z niczym, tylko trzeba modlić się za ludzi o rozwiązanie tych spraw. Myślę, że tak się to zaczęło – mówi ksiądz Antoni Zieliński. – Jestem przekonany do modlitwy wstawienniczej, bo ja sam zostałem kilka razy uzdrowiony. Chcę więc nieść ją dalej, do wszystkich potrzebujących – dodaje kapłan.

Modlitwa wstawiennicza kojarzy się wielu osobom z koniecznością „otwarcia się”. Nie oznacza to, że osoby zachowujące rezerwę nie mogą doświadczyć działania Boga w swoim życiu. – Chodzi o otwarcie umysłu i serca. Słowo Boże ciągle mówi o sercu i jego otwarciu. Z taką postawą łatwiej jest dostać się do Pana Boga. Natomiast każdy człowiek ma szanse, także introwertyk. Życie chrześcijańskie polega na tym, że my przyjmujemy do siebie – czyli do naszego serca – Pana Jezusa oraz wiarę w Słowo Boże. Jest to swego rodzaju introwersja – wyjaśnia ksiądz Zieliński. – Jeśli jednak człowiek przyjmuje samego siebie, nie Bożą prawdę, utrudnia to dotarcie do Boga. Dlatego ewangelizacja polega na tym, że zachęca się, by człowiek zechciał otworzyć się na Pana Boga. Każdy ma szansę – introwertyk i ekstrawertyk. Ten drugi – mimo codziennej otwartości na świat – jeśli będzie czynił wszystko jedynie na zewnątrz, pozostawiając swoją sferę wewnętrzną niezmienioną, to również będzie musiał się nawrócić – zaznacza kapłan.

Wkrótce ksiądz Antoni Zieliński będzie prowadził rekolekcje w Zduńskiej Woli. – Nie jestem jasnowidzem, więc nie mogę powiedzieć, że po tych rekolekcjach ludzie doświadczą tych samych owoców, które wspominałem. Ale nie modliłbym się za ludzi od czterdziestu lat, gdyby nie było widać skutków tej modlitwy. A te widzimy codziennie. Zarówno w naszej diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, w sanktuarium diecezjalnym w Skrzatuszu czy w innych miejscach. Jesteśmy świadkami wielu uzdrowień. I nie tylko tych wewnętrznych, duchowych, ale również fizycznych. Były już nawet przypadki uzdrowienia ludzi z raka. O szczegółach opowiem zaś podczas rekolekcji w Zduńskiej Woli.

Plan rekolekcji

Drukuj: Plan Rekolekcji

PLAN REKOLEKCJI

10.02.2016 r.,  piątek:

- 17.00 – 18.00 zakwaterowanie

- 18.00 kolacja (refektarz)

- 19.00 powitanie uczestników rekolekcji, modlitewne przygotowanie na przyjęcie Słowa Bożego, wprowadzenie do tematu i konferencja (I).  

Przygotowanie do Eucharystii poprzez śpiew i uwielbienie    

- 20.00 Msza św. z nauką

- 21.00 Apel Maryjny i modlitwa indywidualna

- 23.00 – 6.00 cisza nocna

 

11.02.2016 r., sobota:

- 8.00 modlitwa poranna w kaplicy

- 8.30 śniadanie (refektarz)

- 9.00 – 10.30 konferencja  (II) (sala konferencyjna)

- 10.30 – 11.00 przerwa kawowa (refektarz)

- 11.15 – 12.45 konferencja (III) (sala konferencyjna)

- 13.00 obiad (refektarz)

- 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego i konferencja (IV)

- 16.30 Przygotowanie do spowiedzi i spowiedź

- 18.00 kolacja (refektarz)

- 19.00 Msza św. - wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa wstawiennicza o uzdrowienie i uwolnienie

- 23.00 – 6.00 cisza nocna

 

12.02.2016 r., niedziela:

- 8.00 modlitwa poranna (Kaplica)

- 8.30 śniadanie (refektarz)

- 9.00 – 9.40 konferencja (V) (sala konferencyjna)

- 10.00 Msza św. z nauką

- 11.30 Godzina świadectw (sala konferencyjna)

- 13.00 obiad (refektarz)

- pożegnanie i wyjazd uczestników

Koszty

Zapewniamy zarówno zakwaterowanie, jak i całodzienne wyżywienie oraz kawę i herbatę. Do dyspozycji są następujące pokoje: 1, 2, 4 - osobowe. Wszystkie z łazienkami.

Cena rekolekcji obejmuje dwa noclegi i posiłki podczas trwania rekolekcji:

  • pokój 1 osobowy - 250 zł
  • pokój 2 osobowy  - 210 zł od osoby
  • pokój 4 osobowy - 210 zł od osoby
  • bez noclegu - 170 zł od osoby

Wyżywienie obejmuje:

  • kolację w piątek
  • śniadanie, obiad i kolację w sobotę
  • śniadanie i obiad w niedzielę

 

Ostatnio zmieniany środa, 20 grudzień 2017 08:58

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Już 49 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions