sobota, 27 lipiec 2019 08:32

Czego dusza zapragnie

Istnieją sprawy ludzkie typowe dla wszystkich epok, jak dążenie do szczęścia czy unikanie cierpienia. Jednak czasy współczesne charakteryzują się wzmożoną ciekawością tego, co określa się jako wiedzę tajemną czy tajemne moce, które chce się pozyskać.

Wtórne pogaństwo wyraża się dziś w zapomnieniu znaczenia fundamentalnych pojęć religijnych oraz nieumiejętności rozróżniania dobra od zła. Nawet wiedźmy i diabły kojarzą się coraz częściej ludziom współczesnym z grami komputerowymi lub filmami fabularnymi. Człowiek wykorzeniony z tradycji i nie znający kluczy kulturowych, stał się łatwym kąskiem dla propagatorów okultystycznych metod leczenia.

Rozreklamowanie skuteczności medycyny alternatywnej sprawia, iż ludzie dla uzyskania czy ochrony zdrowia nie baczą na źródło mocy uzdrawiających. A to duża nieostrożność, bo prawdą jest, że takie skutki się osiąga, jakie środki się stosuje. Złe drzewo nie wyda dobrego owocu.

Dlatego ewentualne polepszenie zdrowia to jeszcze nie wszystko, co otrzymujemy od okultystycznych uzdrowicieli. Jeśli rzeczywiście stoją za tym złe duchy, to chodzi im przede wszystkim o duszę człowieka.

Leczenie okultystyczne może zatem przynieść negatywne skutki w postaci zniewolenia, a nawet opętania. Najpierw zwykle są to przejawy niechęci do Kościoła, a zwłaszcza kapłanów i osób konsekrowanych. Potem przychodzi niechęć do modlitwy i myślenia o Bogu. Pojawia się wstręt przed np. wodą święconą, złe samopoczucie w kościele. W tym czasie równolegle następuje rozprzężenie moralne. Powoli człowiek zaczyna przechodzić na teren opozycji wobec Boga. Porzucając wiarę, traci jednak tę siłę, która z wiary płynie. Nie korzysta z tego, co Bóg oferuje. Brat syna marnotrawnego mógł mieć, czego tylko dusza zapragnie – wystarczyło ojca poprosić. Tymczasem niestety jest wielu, którzy wolą poprosić diabła albo nie wiadomo kogo.

Artur Winiarczyk

Redaktor Naczelny miesięcznika Egzorcysta

Najnowsze od Artur Winiarczyk

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

Już 57 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions