poniedziałek, 03 wrzesień 2018 19:55

Czas do żniw

Napisał

Termin „Nowy Porządek Świata” (NWO) został ukształtowany w ramach nurtów rewolucyjnych, które dążą od czasów oświecenia nie tylko do rewolucji politycznej, ale i do kulturowej i moralnej. Od rewolucji francuskiej, przez bolszewicką do czasów rewolucji genderowej, architekci nowego porządku świata stawiają na dogłębne przewartościowanie pojęć, zerwanie z tradycją klasycznej myśli filozoficznej. Odrzucając metafizykę i antropologię, relatywizują pojęcie prawdy i dobra, propagują skrajny pesymizm w dziedzinie poznania, uważają, że nie ma jednego porządku naturalnego, lecz wszystko jest sprawą umowy.

Lewica kulturowa i masoneria oficjalnie odrzuca światopogląd katolicki, głoszący potrzebę integralnego wychowania człowieka i formowania jego osobowości. Propaguje nihilizm etyczny i poznawczy, w wyniku czego człowiek podlega manipulacjom politycznej poprawności i staje się przedmiotem eksperymentu wpływowych sił politycznych. Znamienną cechą wśród przedstawicieli NWO jest ateizm i postawa antykatolicka, gdyż nauka Kościoła katolickiego logiczna i precyzyjna stanowi największą zaporę dla ekspansji totalnego nihilizmu i relatywizmu. Prawdziwy nowy porządek świata został nakreślony przez Chrystusa w Jego nauczaniu i życiu. Jest to porządek miłości nadprzyrodzonej. Nowym porządkiem jest nowe przykazanie miłości. Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie (J 13, 34). Nowością jest tu pojęcie bliźniego, którym jest już każdy człowiek, a nie tylko krewny, oraz pojęcie miłości, którego wzorem jest miłość Chrystusowa. Jest to miłość Boga do człowieka, bezinteresowna i miłosierna. Jej niezwykłe cechy wymienia św. Paweł w słynnym hymnie o miłości (1 Kor 1-13). Jeżeli miłość współweseli się z prawdą, to oznacza to, że w prawdziwej miłości nie ma miejsca na fałsz i kłamstwo, a bije z niej tylko światło prawdy. Demon boi się prawdy i boi się miłości, dlatego jest ojcem kłamstwa i nienawiści. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma (J 8, 44).

Całe Pismo Święte to wielki komentarz do przykazania miłości. I odtąd właśnie mamy tworzyć cywilizację miłości, której zasięg jest uniwersalny i ponadczasowy. Dla chrześcijan powinno być jasne, że wszelkie próby ustanowienia nowych porządków światowych, nowych er, doskonałych porewolucyjnych światów bez Boga mają na swym sztandarze wypisaną klęskę, bo pochodzą ze skłóconego królestwa pychy i nieprawości. Choć czasem zdają się dominować i wygrywać, to jest to tylko chwilowe, bo Bóg daje im czas, tak jak każdemu z nas, by mogli rosnąć aż do żniw. Królestwo niebieskie jest tolerancyjne – pozwala nieprzyjacielowi posiać chwast między pszenicę i pozwala chwastowi rosnąć. Jednak nieuchronnie przyjdą żniwa, a wtedy Pan powie: Zbierzcie najpierw chwast i powiążcie go w snopki na spalenie; pszenicę zaś zwieźcie do mego spichlerza (Mt 13, 30).

Artur Winiarczyk

Redaktor Naczelny miesięcznika Egzorcysta

Najnowsze od Artur Winiarczyk


Drodzy Czytelnicy,

okladka E099 1120

wspierajmy się nawzajem w tym trudnym czasie! Temat nowego numeru „Miesięcznika Egzorcysta to Śmierć - brama do życia. Zakupów możesz dokonać w naszej księgarni internetowej MONUMEN.PL

Polecamy

  • najnowszy numer „Miesięcznika Egzorcysta”, również w wersji cyfrowej.
  • prenumeratę „Miesięcznika Egzorcysta” w wersji papierowej lub cyfrowej
  • duży wybór książek oraz archiwalne numery miesięcznika, także w wersji cyfrowej oraz
  • dewocjonalia.

Nie musisz wychodzić z domu. „Miesięcznik Egzorcysta” i książki prześlemy na Twój adres.

Bądźmy razem

Zespół „Miesięcznika Egzorcysta”

Wszystkie numery

Piszą dla nas

  • kapłan diecezji kaliskiej. Doktor teologii dogmatycznej na podstawie pracy Udział świętego Józefa w dziele zbawczym Boga. Obecnie administrator parafii Świętego Andrzeja w Tursku

  • franciszkanin, doktorant UPJPII, rekolekcjonista, pomysłodawca akcji: „Obudź się! możesz Więcej”

  • profesor nauk teologicznych, egzaminator prosynodalny, rekolekcjonista

Już 67 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem