wtorek, 10 kwiecień 2018 20:44

Jak potoczą się losy świata?

Napisał

Dzieje Apostolskie i pisma św. Pawła są świadectwem tego, że wraz z Pięćdziesiątnicą zaczęła się era prawdziwie prorocka, w której cały Kościół i pojedynczy chrześcijanie w mocy Ducha Świętego głoszą obecność i potęgę Boga w świecie. Prorocy Starego Testamentu zapowiadali przyjście Zbawcy, natomiast prorocy Nowego Testamentu spełniają inne zadanie: przypominają o obecności Boga w codzienności i tłumaczą znaki Jego działania.

Słowa proroka najczęściej utożsamiane są z jasnowidzeniem, co wzbudza szczególne zainteresowanie słuchaczy, podsyca ducha nowinkarstwa i tajemniczości. Jednak właściwie rozumiana funkcja prorocza polega na przemawianiu „głosem Boga” – prawdziwy prorok mówi to, co chce nam powiedzieć Bóg. Dlatego zawsze głosi prawdę. Do jej głoszenia Bóg często posługuje ludźmi prostymi, nawet nieuczonymi, jak było w przypadku proroka Amosa, który był zwykłym ogrodnikiem. A Bóg kazał mu iść do miasta Betel, centrum czci Baala, i wzywać mieszkańców, w tym uczonych kapłanów, do nawrócenia, porzucenia fałszywego kultu, a także chciwości, rozpusty, niesprawiedliwości, które były tam na porządku dziennym. Pomimo tego, iż zadanie misji prorockiej zostało objawione Kościołowi, to wielu chrześcijan wycofało się z misji szerzenia wiary, a niektórzy żyją w błędnym przeświadczeniu, że mówienie o swojej wierze jest formą przemocy. Jednak chrześcijaństwo bez poddania się Duchowi Świętemu podda się zupełnie dyktatowi fałszywych proroków, pracujących np. w mediach o „duchu” antychrześcijańskim. Wbrew pozorom, nie trudno odróżnić proroka prawdziwego od fałszywego. Jeśli jakieś głoszone treści nie przystają do Ewangelii, która jest orędziem zbawienia, kłócą się z nią albo kierują na jakieś błahe i banalne tory, to nie ma wątpliwości, że mamy do czynienia z prorokiem fałszywym. Dziś chrześcijanie nie mają innego wyjścia: albo będą odważnie przyznawać się do Chrystusa i Jego Kościoła, albo zostaną zdominowani i zniewoleni dyktatem światopoglądowym mediów ateistycznych.

Artur Winiarczyk

Redaktor Naczelny miesięcznika Egzorcysta

Najnowsze od Artur Winiarczyk

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

  • Egzorcysta diecezji kieleckiej.

  • Pochodzi z parafii Niegowić. Jest dyrektorem agencji informacyjnej Vatican Service News w Rzymie. Jako dziennikarz brał udział w pielgrzymkach Jana Pawła II i Benedykta XVI, wchodząc w skład Volo Papale. Jest autorem kilku książek i filmów dokumentalnych oraz założycielem i opiekunem charyzmatycznych grup modlitewnych we Włoszech, którym patronuje bł. Jan Paweł II. Był bliskim współpracownikiem śp. bpa Pavla Hnilicy. Obecnie jest jednym z najbliższych współpracowników kard. Ivana Diasa, byłego prefekta Kongregacji Ewangelizacji Narodów i Krzewienia Wiary.

  • doktor teologii
    moralnej, katechetka

Już 59 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions