środa, 31 sierpień 2016 08:55

Nieczystość przeciw wolności

Napisał

Znane powiedzenie, że „ryba psuje się od głowy” obrazuje przyczyny współczesnych form zniewolenia duchowego. Chociaż ludzie widzą, że dotychczasowy sposób na życie propagowany przez media niechrześcijańskie jest całkowicie nieudany, to jednak dalej wierzą ideologiom materialistycznym, że seks jest antidotum na wszystkie problemy międzyludzkich relacji: skoro człowiek nie ma duszy, to znaczy, że tylko ciało się liczy. Tymczasem im więcej jest niekontrolowanych zachowań w dziedzinie seksu, tym więcej chorób psychicznych, duchowych, tym częściej egoizm bierze górę nad miłością, a infantylizm przeważa nad dojrzałymi decyzjami

Dawniej istniała forma niewolnictwa społecznego, która była napiętnowana jako zło, a dzisiaj istnieje forma niewolnictwa duchowego i intelektualnego, które są w sposób przewrotny zachwalane jako szczyt wolności. Wielu ludzi niszczy swoje życie przez to, iż wierzą, że seks bez miłości może im przynieść szczęście. Łudzą się, że bez mocy Ducha Świętego i przysięgi ich miłość i więź będzie trwała, dlatego coraz częściej decydują się na wspólne życie przed ślubem lub bez ślubu. W historii ludzkości najwięcej gwałtów na duszy ludzkiej – nie tylko na ciele – dokonało się na tle przemocy seksualnej. Uzależnienie od pornografii jest dziś już problemem wśród nieletnich osób. To w wyniku ignorowania Ewangelii Chrystusa, która jest złotą regułą wolności w miłości, świat współczesny jest sceną narodzin niewolników, którzy nie wierzą, iż może istnieć coś poza chemią, którą często pojmują jako synonim miłości.

W pismach duchowych Ojców Pustyni nieczystość była traktowana jako choroba duszy, w której przyczynach zawsze znajduje się jakieś oddziaływanie demoniczne. Ojcowie Pustyni widzieli, że nieczystość prowadzi do rozpaczy, poczucia bezsensu, depresji, a także do ateizmu. Dobrze, że Chrystus dał Kościołowi Ducha Świętego, a wraz z Nim władzę uzdrawiania dzieci Bożych ze wszelkich form zniewoleń i chorób. Chrześcijanie mają dziś misję głoszenia wolności prawdziwej, która rodzi się z wiary i z miłości.

Artur Winiarczyk

Redaktor Naczelny miesięcznika Egzorcysta

Najnowsze od Artur Winiarczyk

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

  • historyk i teolog sztuki, autor licznych publikacji oraz recenzji teatralnych i filmowych

  •  Arcybiskup Filadelfii, pochodzi z plemienia Potawatomi, jest drugim w historii USA rdzennym Amerykaninem, który otrzymał sakrę biskupią.

  • filozof, teolog, wykładowca akademicki, znawca historii mistyki, nowych ruchów religijnych i sekt, demonologii oraz problematyki okultyzmu i ezoteryzmu. Prowadzi wykłady na licznych uniwersytetach w Polsce (m. in. na KUL, Ignatianum) i za granicą. Jest konsultantem egzorcystów katolickich w kraju i za granicą oraz wykładowcą m. in. na Międzynarodowych Zjazdach Egzorcystów organizowanych przez międzynarodowe Stowarzyszenie Egzorcystów, założone przez ks. Gabriele'a Amortha.

Już 46 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions