niedziela, 21 wrzesień 2014 14:08

O fałszywej przepowiedni, która stała się klątwą

Napisał

 

Chociaż opowieść ta może wydawać się mroczna i trudna do zrozumienia, niesie ważne przesłanie. Opowiedział mi ją zaprzyjaźniony prawosławny kapłan. O sprawie dowiedział się od swojej siostry…Mąż siostry tego kapłana jest alkoholikiem.

 

Choroba alkoholowa zdegenerowała go na tyle, że został wyrzucony z pracy w szpitalu, gdzie był lekarzem. Żona nigdy nie tolerowała nałogu męża, w przeciwieństwie do jego mat-ki, u której mógł pić do woli. Ona sama nawet kupowała mu alkohol. Nic dziwnego, że zniewolony mężczyzna opuścił żonę, pozostawiając ją z nastoletnim synem, i przeniósł się do „kochającej” mamusi.

Wróżba

Starsza kobieta i jej sąsiadka regularnie chodziły do wróżki, która stawiała im tarota. Pewnego dnia wróżka patrząc na karty, wypowiedziała następujące słowa do matki alkoholika: Trupa widzę w twoim domu. Trupa widzę w twoim domu dziś wieczorem. Kobieta – której wiecznie pijany syn zapewne nie raz zalazł jej za skórę – odczytała te słowa jednoznacznie: nareszcie pozbędzie się darmozjada. Ucieszyła się z przepowiedni. Słowa wróżby ani na moment jej nie przeraziły.

 

Nie pobiegła do cerkwi, by tam szukać ratunku. Nie upadła przed Bogiem na twarz i nie wyznała swoich grzechów. Przeciwnie! Czuła się pewnie i  bezpiecznie. Słowa wróżby miały dla niej większe znaczenie niż Słowo Boże. Wyrocznia obiecywała jej wolność i szczęście – wszak nie będzie się już dłużej męczyć z synem alkoholikiem. Kobieta wróciła do domu, pokręciła się po nim przez jakiś czas, po czym zupełnie nie-spodziewanie wyzionęła ducha, chociaż cie-szyła się niezłym zdrowiem. O „przepowiedni” wróżki rodzina dowiedziała się od sąsiadki.

Ostatnio zmieniany piątek, 04 wrzesień 2015 16:53
Redakcja

Redakcja strony internetowej

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

Już 59 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions