czwartek, 26 czerwiec 2014 20:29

Byłam w sekcie

Napisał

 

W moim domu działo się źle. Ojciec pił, a mama – osoba bardzo wycofana, współuzależniona od ojca i jego nałogu – nie dawała poczucia bezpieczeństwa. Otoczenie, w którym dorastałam, było szare i nieciekawe, pełne ludzi całymi dniami oglądających telewizję czy przesiadujących na osiedlowej ławeczce. Kiedy byłam w szkole średniej, jedna z koleżanek, Basia, namówiła mnie, bym poszła z nią na zajęcia, których celem miała być nauka medytacji, wyciszenia i relaksu. Chciałyśmy tylko pójść i zobaczyć.

 

Bombardowanie miłością

 

Pierwsze zajęcia okazały się bardzo pociągające i atrakcyjne. Kontakt z osobami prowadzącymi był niezwykle łagodny, nikt nie przekraczał granic, których dany uczestnik nie chciał przekroczyć. Czułyśmy się zbombardowane miłością przez tych ludzi. Naprawdę fantastycznie. Poznałyśmy nowe, wartościowe osoby, pełne ideałów, pomysłów. To wszystko było zupełnie inne niż szara rzeczywistość. drugie, na drugim – na trzecie, na trzecim – na czwarte... Powoli poznawałyśmy nowe i do tej pory zupełnie obce nam środowisko. Krok po kroku nabierałyśmy do niego zaufania.

 

Po jakimś czasie, kiedy ludzie z grupy zorientowali się, że przyszłyśmy na kolejne już spotkanie, zaczęli z nami rozmawiać na temat wiary, przekonań, sensu istnienia, miłości, akceptacji albo nieszczęść i zła, jakie można spotkać w świecie. Zachwyciła nas wielka otwartość tych osób. Nie zauważyłyśmy ani fałszu, ani sztuczności w zawiązującej się coraz mocniej relacji. Wszystko to wyglądało bardzo autentycznie.

Tajemnicza wspólnota

 

Podczas jednego ze spotkań dowiedziałyśmy się, że nasi sympatyczni nauczyciele medytacji mieszkają razem we wspólnym ośrodku. Jedno takie miejsce było w Gliwicach, drugie w Chorzowie.

 

Ostatnio zmieniany piątek, 04 wrzesień 2015 16:49
Redakcja

Redakcja strony internetowej


Drodzy Czytelnicy,

okladka E099 1120

wspierajmy się nawzajem w tym trudnym czasie! Temat nowego numeru „Miesięcznika Egzorcysta to Śmierć - brama do życia. Zakupów możesz dokonać w naszej księgarni internetowej MONUMEN.PL

Polecamy

  • najnowszy numer „Miesięcznika Egzorcysta”, również w wersji cyfrowej.
  • prenumeratę „Miesięcznika Egzorcysta” w wersji papierowej lub cyfrowej
  • duży wybór książek oraz archiwalne numery miesięcznika, także w wersji cyfrowej oraz
  • dewocjonalia.

Nie musisz wychodzić z domu. „Miesięcznik Egzorcysta” i książki prześlemy na Twój adres.

Bądźmy razem

Zespół „Miesięcznika Egzorcysta”

Wszystkie numery

Piszą dla nas

  • dyrektor Komitetu Duszpasterskiego PCS, kurator wystawy Całunu przy Sanktuarium św. Jana Pawła II, lider krakowskiej wspólnoty Koinonia, politolog i publicysta

  • Dr Hunter Baker profesor nauk politycznych na Union University w Jackson (Tennessee, USA).

    Autor głośnej książki „The End of Secularism” (2009). Laureat (2011) prestiżowej nagrody Michael Novak Award przyznawanej przez Acton Institute. 

  • prof. dr habilitowany, kierownik Zakładu Fizyki Kwantowej UAM w Poznaniu 

Już 67 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem