wtorek, 27 maj 2014 08:50

Nie dziedziczymy grzechu przodków

 

 Z o. Piotrem Różańskim SchP, duszpasterzem grupy Odnowy w Duchu Świętym Kana w Łowiczu rozmawia Dorota Mazur

 

-- Czym jest uzdrowienie międzypokoleniowe?

 

W Biblii spotykamy słowa, w których Bóg wyraźnie stwierdza, że jest przede wszystkim Bogiem rodziny: Ja jestem (…) Bogiem Abrahama, Bogiem Izaaka i Bogiem Jakuba (Wj 3, 6). To w rodzinie przychodzimy na świat i w rodzinie ten świat opuszczamy – a przynajmniej tak być powinno. W domu rodzinnym uczymy się życia, wiary, a także relacji z drugim człowiekiem. Dzięki naszym przodkom otrzymujemy takie czy inne dobra w postaci rzeczy materialnych, wychowania, wiary, kultury. To z kolei dziedziczą nasze dzieci. Jednak oprócz dobra dziedziczymy także i zło, uwidocznione w nałogach, uzależnieniach czy braku wiary.
 

-- W jaki sposób możemy odziedziczyć zło?

 

Zło uczynione lub zaproszone – nawet w nie do końca świadomy sposób – do życia konkretnego człowieka może przylgnąć do następnych pokoleń. Złe duchy nie odchodzą wraz ze śmiercią kogoś z rodziny, ale zostają w tej rodzinie i w sposób duchowy oddziałują na jej członków, powodując nacisk czy presję ku złu, co objawia się w samobójstwach, nerwicach, depresjach i różnego rodzaju uzależnieniach bądź objawach somatycznych. Jak mówi stare przysłowie: Co
zasiejesz, to zbierzesz. Siejesz zło, zbierzesz zło. Siejesz dobro, zbierzesz dobro.

 

Innym sposobem przechodzenia zła na następne pokolenia jest naśladownictwo. Dzieci popełniają te same grzechy co ich rodzice przez naśladowanie zachowań. Często dokonuje się to nieświadomie. Sprzyja temu atmosfera zła, np. jeśli rodzice używają wulgarnych słów, to dzieci w końcu też zaczną przeklinać. Podobnie może być z alkoholizmem albo brakiem wiary.

 

 

Ostatnio zmieniany piątek, 04 wrzesień 2015 16:48
Redakcja

Redakcja strony internetowej

1 komentarz

 • Link do komentarza andreaoskar61 niedziela, 24 luty 2019 22:14 napisane przez andreaoskar61

  Grzechów nie, ale skutki tak!
  Książka: „Oczyszczenie pamięci. Jan Paweł II i uzdrowienie międzypokoleniowe” - to odpowiedź na Uchwałę 15/370/2015 Konferencji Episkopatu Polski z dnia 6 października 2015 roku w sprawie tzw. grzechu międzypokoleniowego i uzdrowienia międzypokoleniowego, w której „KEP podjęła decyzję o zakazie celebrowania Mszy świętych i wszelkich nabożeństw z modlitwą o uzdrowienie z grzechów pokoleniowych czy o uzdrowienie międzypokoleniowe, powołując się na akt Papieża Polaka, który w sposób jasny ukazuje zasadność modlitwy o uzdrowienie międzypokoleniowe. Jako dowód przywołuję świadectwo tego, co zrobił w pierwszą niedziele Wielkiego Postu 12 marca 2000 w roku Wielkiego Jubileuszu: „W tej perspektywie akty dokonane przez Papieża i akty, o które prosi, w odniesieniu do win przeszłości nabierają wartości wzorcowej i profetycznej zarówno dla religii, rządów i narodów, jak również dla Kościoła katolickiego (ja dodałbym dla każdego człowieka), któremu w ten sposób pomoże się w skuteczniejszym przeżywaniu wielkiego Jubileuszu wcielenia jako wydarzenia łaski i pojednania dla wszystkich”.
  Książkę można kupić
  http://www.andrzejbudzinski.com/

  Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

 • autor wielu publikacji o tematyce uzależnień, audycji radiowej i telewizyjnej pt „Dwunasty krok” oraz strony www.dwunasty.pl

 • filozof, teolog, wykładowca akademicki, znawca historii mistyki, nowych ruchów religijnych i sekt, demonologii oraz problematyki okultyzmu i ezoteryzmu. Prowadzi wykłady na licznych uniwersytetach w Polsce (m. in. na KUL, Ignatianum) i za granicą. Jest konsultantem egzorcystów katolickich w kraju i za granicą oraz wykładowcą m. in. na Międzynarodowych Zjazdach Egzorcystów organizowanych przez międzynarodowe Stowarzyszenie Egzorcystów, założone przez ks. Gabriele'a Amortha.

Już 57 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions