środa, 01 styczeń 2014 01:00

Obnażanie słabości Złego

Napisał
 
W ostatnim czasie w wypowiedziach wielu wiernych można zauważyć strach przed potencjalnym zagrożeniem ze strony złego ducha. Stąd pochodzą wyrażane przez polskich biskupów niepokój i troska o tych, którzy popadają w paniczny lęk przed diabłem, oraz o duchownych zanadto akcentujących zagrożenie z jego strony.

 

Skoro wierzymy w Chrystusa, który pokonał Szatana raz na zawsze poprzez ofiarę krzyża, musimy dobrze rozłożyć akcenty w doświadczeniu walki duchowej. Świadomość, że chrześcijaństwo już tę wojnę wygrało dzięki Jezusowi z Nazaretu, stawia nas pośród zwycięzców! Podkreślając więc nade wszystko zasługi Chrystusa oraz Jego zwycięstwo nad grzechem i Szatanem, chcę dodatkowo zwrócić uwagę na kilka słabości Złego. Świadomość, że one istnieją, może nam przyjść z pomocą w naszym osobistym doświadczeniu walki wewnętrznej, byśmy nie ulegali lękowi, który w żaden sposób nie ma poparcia w tym, co nazywamy Dobrą Nowiną...

 

 

Ostatnio zmieniany piątek, 04 wrzesień 2015 16:43
ks. Michał Olszewski SJ

Egzorcysta diecezji kieleckiej.

1 komentarz

  • Link do komentarza Adam Kowalski sobota, 12 grudzień 2015 22:20 napisane przez Adam Kowalski

    Szanowny Ojcze "złego" pisać z dużej litery - to znaczy oddawać mu szacunek!! No - chyba że ze względu na jego moc i potęgę i strach piszemy "złego" z dużej litry.!!Wiemy, ze istnieje i w obecnym czasie zwycięża - co 5 minut ginie jeden z nas. Czy o to chodzi naszemu Panu? To Jezus wygrał ze złym i dał nam nadzieje, że kiedy będziemy umierać z imieniem Pana na ustach - będziemy zbawieni - i przejdziemy do krainy wiecznej szczęśliwości.

    Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

Już 59 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions