sobota, 03 lipiec 2021 20:13

Człowiek ofiarowany demonom. Prawda o medytacji transcendentalnej.

Napisane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Egzorcystów

Mnożą się techniki umysłowe propagowane przez New Age, obiecujące niemal raj na ziemi. W rzeczywistości niejednokrotnie prowadzą one do doświadczania piekła na ziemi, gdyż wywołują zaburzenia psychiczne albo otwierają drogę do ukrytej i niszczącej interwencji złych duchów.

W Stanach Zjednoczonych już powstają kliniki psychiatryczne, specjalizujące się w leczeniu osób, którym zaszkodziło praktykowania tych technik. Jedną z takich technik jest tzw. medytacja transcendentalna. Od razu trzeba powiedzieć, że nie ma ona absolutnie nic wspólnego z medytacją chrześcijańską.

Od mantry do wyrzeczenia się wiary chrześcijańskiej

W rzeczywistości w medytacji transcendentalnej chodzi o rytuał inicjacji zwany Puja (Pudźa), który jest prawdziwym praktykowaniem bałwochwalstwa, wykonywanym przed wizerunkiem Guru Dev, hinduskiego mnicha żyjącego w minionym wieku. Inicjujący w imieniu adepta składa w ofierze kilka symbolicznych przedmiotów: białą chusteczkę, drzewo sandałowe, kamforę, owoce, ryż, wodę, kwiaty. Białą chusteczkę i kwiaty musi przynieść inicjowany, natomiast pozostałe, symboliczne przedmioty przynosi inicjujący. Te ofiary, reprezentujące inicjowanego, są przeznaczone dla hinduskich bóstw, dla starożytnych mistrzów, a także dla Maharisziego Mahesz Jogi, sławnego guru Beatlesów, który wprowadził na Zachodzie medytację transcendentalną.
Oczywiście, na początku inicjowany nie jest o tym informowany. Z kolei inicjujący bije do ziemi pokłony, adoruje i modli się w sanskrycie (języku średniowiecznych Indii) w imieniu inicjowanego. Podnosząc się z adoracji, oznajmia inicjowanemu mantrę, to jest imię jednego z hinduskich bóstw. Inicjowany, powtarzając tę mantrę, wzywa to bóstwo, ale nie zdaje sobie z tego sprawy. Informuje się go bowiem, że mantra to słowo bez znaczenia, które ma moc napełniania „energią”, o ile jest wypowiadana codziennie, powoli, w myślach, z zamkniętymi oczyma, przez 20 minut rano i przez 20 minut popołudniu (lub wieczorem).
Mantra w połączeniu z innymi słowami, jakie później zostaną podane inicjowanemu, utworzy pełne zdanie w sanskrycie. Zdanie to jest autentycznym i właściwym wyrzeczeniem się wiary chrześcijańskiej. Co więcej, zdanie to jest potwierdzeniem poddania się władzy jednego ze 108 hinduskich bóstw, uważanych przez Hindusów za „potężne duchy”. Inicjowany jest więc nieświadomie wprowadzany w hinduizm.


Drodzy Czytelnicy,

okladka E099 1120

wspierajmy się nawzajem w tym trudnym czasie! Temat nowego numeru „Miesięcznika Egzorcysta to Śmierć - brama do życia. Zakupów możesz dokonać w naszej księgarni internetowej MONUMEN.PL

Polecamy

  • najnowszy numer „Miesięcznika Egzorcysta”, również w wersji cyfrowej.
  • prenumeratę „Miesięcznika Egzorcysta” w wersji papierowej lub cyfrowej
  • duży wybór książek oraz archiwalne numery miesięcznika, także w wersji cyfrowej oraz
  • dewocjonalia.

Nie musisz wychodzić z domu. „Miesięcznik Egzorcysta” i książki prześlemy na Twój adres.

Bądźmy razem

Zespół „Miesięcznika Egzorcysta”

Wszystkie numery

Piszą dla nas

Już 67 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem