wtorek, 04 grudzień 2012 22:12

Szatan nie grzeszy lenistwem

Napisał
Wywiad z Ks. dr. Wiesławem Jankowskim z Wydziału Studiów nad Rodziną Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomiankach, egzorcystą w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej (pomocniczo także w Archidiecezji Warszawskiej) - rozmawia Artur Winiarczyk 

 

Jakie były Księdza początki związane z posługą egzorcysty?

 

Posługę kapłana egzorcysty pełnię od pięciu lat. Wcześniej ta dziedzina pracy duszpasterskiej była mi zdecydowanie obca – nie umiałem sobie wyobrazić konkretnych powodów jej podjęcia. Wydawało mi się, że duszpasterstwo „zwyczajne” wszystko „załatwia”. Wspólnota konsekrowana, do której należę, zajmuje się przede wszystkim duszpasterstwem rodzin. Gdy jednak pojawiły się symptomy zwiastujące zagrożenia duchowe wśród znanych mi osób (o czym niżej), zrozumiałem, że bez możliwości szybkiego dostępu do posługi kapłana egzorcysty może dojść do poważnej szkody, najpierw w jednym konkretnym przypadku, a potem w innych. Potrzebujących pomocy, nie tylko w postaci porady, szybko przybywało. Niekiedy sama Opatrzność organizowała niespodziewane, także spektakularne spotkania z osobami demonicznie dręczonymi. Odpowiednie upoważnienia od kompetentnych władz kościelnych zostały wcześniej udzielone i tak to się zaczęło.

 

Ostatnio zmieniany piątek, 04 wrzesień 2015 16:07
Artur Winiarczyk

Redaktor Naczelny miesięcznika Egzorcysta

Najnowsze od Artur Winiarczyk


Drodzy Czytelnicy,

okladka E099 1120

wspierajmy się nawzajem w tym trudnym czasie! Temat nowego numeru „Miesięcznika Egzorcysta to Śmierć - brama do życia. Zakupów możesz dokonać w naszej księgarni internetowej MONUMEN.PL

Polecamy

  • najnowszy numer „Miesięcznika Egzorcysta”, również w wersji cyfrowej.
  • prenumeratę „Miesięcznika Egzorcysta” w wersji papierowej lub cyfrowej
  • duży wybór książek oraz archiwalne numery miesięcznika, także w wersji cyfrowej oraz
  • dewocjonalia.

Nie musisz wychodzić z domu. „Miesięcznik Egzorcysta” i książki prześlemy na Twój adres.

Bądźmy razem

Zespół „Miesięcznika Egzorcysta”

Wszystkie numery

Piszą dla nas

  • polski inżynier, nauczyciel akademicki, działacz pro-life, publicysta.

  • Pochodzi z parafii Niegowić. Jest dyrektorem agencji informacyjnej Vatican Service News w Rzymie. Jako dziennikarz brał udział w pielgrzymkach Jana Pawła II i Benedykta XVI, wchodząc w skład Volo Papale. Jest autorem kilku książek i filmów dokumentalnych oraz założycielem i opiekunem charyzmatycznych grup modlitewnych we Włoszech, którym patronuje bł. Jan Paweł II. Był bliskim współpracownikiem śp. bpa Pavla Hnilicy. Obecnie jest jednym z najbliższych współpracowników kard. Ivana Diasa, byłego prefekta Kongregacji Ewangelizacji Narodów i Krzewienia Wiary.

  • historyk filozofii porównawczej Wschodu i Zachodu, prof. UAM, wykładowca w Instytucie Filozofii, autor ksiażki „Czy zen może być chrześcijański?”

Już 67 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem