środa, 01 maj 2019 12:02

Opętanie Rosselli

W domu często można było znaleźć pozginane samoistnie sztućce: nikt nie mógł zrobić tego specjalnie, bo małżonkowie mieszkają sami, nie mają dzieci i nie przyjmują krewnych. W szafach i kredensach niespodziewanie otwierały się drzwi i wypadały stamtąd naczynia, kieliszki, butelki, które, uderzając o ścianę czy upadając na podłogę, rozpryskiwały się w drobny mak.

W sierpniu 2017 r. do księdza egzorcysty diecezji Bari-Bitonto, w Apulii, przyszedł Francesco, mężczyzna w wieku 62 lat. Był bardzo zaniepokojony stanem swojej żony, 49-letniej Rosselli. Według relacji mężczyzny jego żona od kilku miesięcy zachowywała się bardzo dziwnie – wymiotowała małymi przedmiotami: metalowymi krzyżykami, obrączkami, kawałkami sznurka, splątanymi i powiązanymi nylonowymi nićmi, poszarpanymi kartami do gry, zwiniętymi w rulon lub podartymi fotografiami, mnóstwem agrafek, igieł do szycia oraz szpilkami różnej wielkości. Gdy Rossella była w domu, zdarzało się, że zapalały się ręczniki, obrusy, ubrania. Ponadto kobieta nie była w stanie wejść do żadnego kościoła bez narażania się na ryzyko natychmiastowego omdlenia: zdarzało się to regularnie, ilekroć podejmowała taką próbę. Nie mogła modlić się ani nawet odmawiać Zdrowaś Maryjo lub Chwała Ojcu. Nie mogła też brać udziału we Mszy Świętej ani nawet oglądać jej w telewizji.

Egzorcyzmy

Egzorcyzmy w domu Rosselli i Francesca zaczęły być odprawiane we wrześniu 2017 r. Początkowo odbywały się one dwa razy w tygodniu. Już po pierwszym spotkaniu stało się jasne, że Rossella jest opętana przez diabła. W czasie rytuału egzorcyzmu od razu stała się agresywna i niebezpieczna, z wielkim trudem udawało się ją powstrzymać dzięki pomocy samego Francesca, siostry Laury i asystenta. Gdy po zakończeniu obrzędu głośno odmawiany był różaniec, Rossella krzyczała z bólu.

Podczas drugiego egzorcyzmu demon spontanicznie ujawnił swoją obecność i powiedział, że jest Szatanem. Nieco później przyznał, że nie jest sam. W Rosselli – nazywanej przez niego odtąd prostytutką – miało przebywać wielu jego towarzyszy. Demon zapewnił też, że nigdy nie odejdzie, że ta prostytutka należy do niego i że starcie to zakończy się naszą sromotną klęską. Szatan kilkukrotnie oświadczył: Jestem silniejszy od waszego Boga.

Odtąd, ilekroć przychodziliśmy do domu Rosselli, kobieta była nieobecna, zupełnie oderwana od rzeczywistości. Z jej ust często kapała piana, ponadto nie reagowała na nasze słowa, szydziła z nas i często z sarkazmem obrzucała nas wulgaryzmami. Pod koniec egzorcyzmu, zawsze bardzo gwałtownego i wyczerpującego, jej stan nie ulegał zmianie.

dr Cosma Damian Gadaleta

asystent egzorcysty ks. Ubalda Aruanno w diecezji Bari we Włoszech

6 komentarzy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

Już 57 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions