poniedziałek, 03 wrzesień 2018 20:08

Elita Collinsa i demoniczne UFO?

Napisał

Nicolas Redfern w swojej książce mówi, że pewna grupa ludzi w rządzie USA zaangażowanych w badaniu zjawiska UFO, już na początku lat 50. XX wieku doszła do wniosku, że za UFO wcale nie ukrywają się kosmici, ale byty o naturze zwodniczej i demonicznej.

Pomimo że książka „Final Events and the Secret Government Group on Demonic UFOs and the Afterlife” ukazała się w 2010 r., w Polsce jest zupełnie nie znana. Jest to znamienne, zważywszy, że jej tematyka ociera się o stwierdzenia, które zmierzają w kierunku hipotezy okultystyczno-demonologicznej w kwestii wyjaśnienia zjawiska UFO. Od początku upublicznienia tematyki ufologicznej społeczeństwo było niejako uczone, że UFO to tylko i wyłącznie kosmici lub tajne projekty wojskowe – oczywiście nie ulega wątpliwości, że wiele obserwacji dotyczyło tych tajnych projektów.

Już na początku lat 50. XX w. wielu badaczy interesujących się fenomenem UFO nie było pewnych czy wyjaśnienie leży w kosmicznych odwiedzinach. Ich badania dowodziły coś innego, a mianowicie paranormalną naturę tego zjawiska. Takie stanowisko wyrazili publicznie: Sir Victor Goddard, pisarz naukowy Arthur C. Clarke, kanadyjski naukowiec Wilbert Smith. Josef Allen Hynek, ojciec ufologii, pod koniec swojego życia bardzo sceptycznie odnosił się hipotezy ETH (ang. Extraterrestrial hypothesis – zakłada istnienie pozaziemskich cywilizacji) i skłaniał się do wyjaśnień, że są to zjawiska o charakterze parafizycznym. Projekt Blu Book prowadzony z ramienia USAF w USA przez dr Edwarda Condona również wykluczył pozaziemskie dowody na pochodzenie UFO.

Grupa Collinsa

Nicholas Redfern, angielski badacz mieszkający w USA, autor ponad 40 książek, dotarł do szokujących informacji, które wskazują na to, że siła ukrywająca się za maską tzw. kosmitów z UFO, może mieć zupełnie inną naturę. Ray Boeche, luterański pastor z Nebraski, a jednocześnie badacz i kierownik MUFON (Mutual UFO Network – amerykańska organizacja non-profit zajmująca się zjawiskami UFO), opowiedział autorowi książki, jak w 1991 r. spotkał się z dwiema osobami z Departamentu Obrony, które były świadome, że UFO może mieć także demoniczny charakter. Nazywali je NHE (Non-Human Entities – istoty nie-ludzkie). To właśnie dało asumpt do poszukiwań i badań prowadzonych przez autora i opublikowania w 2010 r. książki pt. „Final Events and the Secret Government Group on Demonic UFOs and the Afterlife”.

Według informatora Elita Collinsa miała powstać w 1952 r. i była to grupa analityczna w rządzie, złożona z personelu wojskowego i wywiadowczego, która działała dość długi czas w ukryciu. Autor książki ustalił, iż większość osób pracujących w tej grupie używała pseudonimu „the Collins Elite”. Po koniec lat 40. XX w., kiedy zjawisko UFO nasilało swoją aktywność, zakrojono badania w grupie, w której skład wchodzili m.in. Jack Parsons, naukowiec z California Institute of Technology, parający się okultyzmem i kierujący masońską lożą Ordo Templi Orientis oraz Ron Hubbard, również okultysta, założyciel Kościoła Scjentologicznego. Obaj byli bardzo zainteresowani pracami Aleistera Crowleya, jednego z największych okultystów i członka Ordo Templi Orientis. To właśnie ci dwaj panowie mieli być odpowiedzialni za kontakt z domniemanymi przybyszami z kosmosu. W latach 1946/47 odprawiali tajemniczy rytuał pod nazwą „Babalon Working”, który był podobny do rytuału odprawianego pięćdziesiąt lat wcześniej przez A. Crowleya pod nazwą „Amalantrah Working”.


Drodzy Czytelnicy,

okladka E099 1120

wspierajmy się nawzajem w tym trudnym czasie! Temat nowego numeru „Miesięcznika Egzorcysta to Śmierć - brama do życia. Zakupów możesz dokonać w naszej księgarni internetowej MONUMEN.PL

Polecamy

  • najnowszy numer „Miesięcznika Egzorcysta”, również w wersji cyfrowej.
  • prenumeratę „Miesięcznika Egzorcysta” w wersji papierowej lub cyfrowej
  • duży wybór książek oraz archiwalne numery miesięcznika, także w wersji cyfrowej oraz
  • dewocjonalia.

Nie musisz wychodzić z domu. „Miesięcznik Egzorcysta” i książki prześlemy na Twój adres.

Bądźmy razem

Zespół „Miesięcznika Egzorcysta”

Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

  • Zgromadzenie Sióstr Służek NMP Niepokalanej, zajmuje się duchowością św. Józefa, redaktor pisma wewnętrznego Służka, animatorka Wspólnoty Modlitwy SOS Odmawiajcie różaniec

  • doktor teologii, autorka książek i artykułów, badaczka losów Justyny Szafryńskiej – jednej z wizjonerek objawień maryjnych w Gietrzwałdzie

  • Dyrektor Instytutu Teologii Dogmatycznej KUL

Już 67 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem