wtorek, 02 lipiec 2013 21:02

Taniec na cześć bałwanów

Napisane przez
Wielu znawców tematyki zagrożeń duchowych oraz egzorcystów ukazuje niebezpieczeństwo i toksyczną duchowość ukrytą w capoeirze. W tym przypadku mamy do czynienia z subtelnie rozcieńczonym, aczkolwiek bardzo zaawansowanym okultyzmem, ukrytym pod płaszczem sportu, tańca, a nawet duchowości chrześcijańskiej.

 

Dla większości Europejczyków capoeira to sztuka walki. W Brazylii, dokąd przybyła z afrykańskimi niewolnikami i ich kulturą, jest znana powszechnie. Jest to sztuka walki, połączona z tańcem i akrobatyką. W jej zakres wchodzi także: gra na instrumentach, nauka pieśni, różne rodzaje tańców, np. samba de capoeira czy maculele – taniec z pałkami, wywodzący się z rytualnych tańców afrykańskich, zresztą podobnie jak główny element capoeiry – gra (jogo).

 

Ostatnio zmieniany piątek, 04 wrzesień 2015 15:59

Najnowsze od Dominik Pałka

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

  • psycholog, psychoterapeuta, wykładowca KUL

  • Pokazujemy chrześcijaństwo w kontekście różnych duchowych doświadczeń. W programie poruszane są m.in. takie tematy jak uzdrowienia, opętania i egzorcyzmy, spotkania z aniołami, proroctwa, sny i wizje oraz inne doświadczenia realności i bliskości Boga. Strona internetowa programu

Już 41 pozycji


Powered by JS Network Solutions