wtorek, 02 lipiec 2013 21:02

Taniec na cześć bałwanów

Wielu znawców tematyki zagrożeń duchowych oraz egzorcystów ukazuje niebezpieczeństwo i toksyczną duchowość ukrytą w capoeirze. W tym przypadku mamy do czynienia z subtelnie rozcieńczonym, aczkolwiek bardzo zaawansowanym okultyzmem, ukrytym pod płaszczem sportu, tańca, a nawet duchowości chrześcijańskiej.

 

Dla większości Europejczyków capoeira to sztuka walki. W Brazylii, dokąd przybyła z afrykańskimi niewolnikami i ich kulturą, jest znana powszechnie. Jest to sztuka walki, połączona z tańcem i akrobatyką. W jej zakres wchodzi także: gra na instrumentach, nauka pieśni, różne rodzaje tańców, np. samba de capoeira czy maculele – taniec z pałkami, wywodzący się z rytualnych tańców afrykańskich, zresztą podobnie jak główny element capoeiry – gra (jogo).

 

Ostatnio zmieniany piątek, 04 wrzesień 2015 15:59

Najnowsze od Dominik Pałka

1 komentarz

 • Link do komentarza Adam Faba wtorek, 21 sierpień 2018 12:02 napisane przez Adam Faba

  Dobro i zło tkwi w człowieku, można praktykować capoeira i być z grzechem za pan brat lub być dobrym człowiekiem, można również być księdzem i praktykować pedofilię lub zostać świętym. Te wszystkie zagrożenia duchowe to odwracanie uwagi od natury człowieka i jego skłonności. Najlepiej zrzucić winę na wszystko inne: capoeira, tai-chi, yoga, reiki, inne religie itp.
  Historia kościoła zawiera moc zła - inkwizycja, polowania na czarownice, konkwista, i wiele innych do dnia dzisiejszego - ponieważ to ludzie tworzą kościół, i to ludzie są albo dobrzy albo źli. Taka ich natura.
  Znajomy był kiedyś w jednej z kurii, szedł korytarzem, a na ścianach zauważył gabloty z zagrożeniami religijnymi. Gabloty były poświęcone buddyzmowi, taoizmowi, islamowi itp. itd. Znajomy doznał tam pewnego oświecenia - przecież w tych gablotach znajduje się konkurencja. Podstawowe zagrożenie to utrata klienta na korzyść konkurencji.
  Za nasze grzechy odpowiadamy my sami, a nie nasze religie czy zainteresowania. Nawet najpiękniejsza idea będzie narzędziem grzechu w rękach fanatyka, szaleńca lub szarlatana. Życzę więcej zrozumienia i miłości bliźniego.
  Adam Faba - instruktor capoeira

  Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

Już 57 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions