wtorek, 05 czerwiec 2018 11:55

Maryja jest pełna Boga

Napisał

Z ks. bpem prof. Henrykiem Wejmanem, biskupem pomocniczym Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej oraz delegatem Konferencji Episkopatu Polski ds. Egzorcystów w Polsce, rozmawia dr Mariusz Błochowiak

 

Czy Księdzu Biskupowi bliska jest tematyka egzorcyzmów?

Tematyka egzorcyzmów nie jest dla mnie daleka, ale do tej pory nie zajmowałem się tą kwestią praktycznie. Teoretycznie dotykałem tych spraw, o ile były one związane z teologią duchowości.

Jakie zadania ma Ksiądz Biskup w ramach swej posługi?

Głównym zadaniem jest towarzyszenie księżom egzorcystom na ich ogólnopolskich spotkaniach. Ponadto chodzi o koordynowanie pewnych działań w wymiarze ogólnopolskim i bycie łącznikiem między księżmi egzorcyzmami a Konferencją Episkopatu Polski. Na forum Konferencji Episkopatu Polski przedstawiam sprawozdania z działalności księży egzorcystów w Polsce, a także zgłaszam ich postulaty.

Jakie wyzwania związane są z posługą egzorcystów w Polsce?

Niewątpliwie jest to niełatwa posługa, związana z uwalnianiem od wpływów złego ducha. Natomiast wyzwaniem jest po prostu to, że pojawiają się zniewolenia. Istnieje potrzeba takiej posługi

dr Mariusz Błochowiak

Fizyk, pracował naukowo w Instytucie Maxa Plancka w Niemczech oraz instytucie badawczym SINTEF w Norwegii. Interesuje się metodologią i filozofią nauki oraz relacją między wiarą a nauką. Wydawca "Miesięcznika Egzorcysta", prezes Zarządu wydawnictwa Monumen.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

Już 55 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions