poniedziałek, 30 kwiecień 2018 13:02

Ona zmiażdży mu głowę

Uwolnienie z pomocą Maryi dokonuje się w sytuacjach, gdy nawet egzorcyzm nie przynosi pożądanego skutku.

W San Andrés Tuxtla, w Meksyku, pod przewodnictwem ks. bpa José Trinidada Zapaty Ortiza 18 stycznia 2010 r. odbyła się konferencja dokształcająca. Dotyczyła ona magii jako przyczyny zagrożeń, dręczeń i opętań demonicznych. Na konferencji przedstawiono przypadki, z jakimi zetknęli się egzorcyści. Mogliśmy się przekonać, jak ważną rolę odgrywa w uwalnianiu opętanych Najświętsza Maryja Panna. Biskup zaproponował, aby wraz z obecnymi tam egzorcystami i kapłanami praktycznie zająć się jednym z przypadków. Głównym celem tych działań, poza niezwłocznym udzieleniem pomocy osobie opętanej, było przedstawienie „Rytuału egzorcyzmów”. Biskup José Trinidad zdecydował o użyciu nowego „Rytuału egzorcyzmów” („De exorcismis et supplicationibus quibusdam”) z 2001 r. w języku łacińskim i polecił mi poprowadzić egzorcyzm.

Gwałtowność demona

Osoba opętana była obecna na konferencji. Już podczas dyskusji można było u niej zauważyć widoczne symptomy cierpienia, jednak bez nadzwyczajnych manifestacji. Była to młoda kobieta, ok. 30 lat, mężatka. Od trzech lat pozostawała pod opieką egzorcystów. Wykazywała ewidentne oznaki opętania. Nie chodziło więc o rozeznanie przypadku, ale o poddanie osoby egzorcyzmowi. Kobieta z własnej woli poddała się egzorcyzmowi. Zgodnie z „Rytuałem” realizowałem wszystkie przepisane fazy: odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, wyrzeczenie się szatana, wezwania do świętych, recytację litanii. W dalszej kolejności odmówiliśmy pierwsze modlitwy błagalne, obowiązkowe przed przejściem do następnych, mających charakter imperatywów, gdzie wprost rozkazuje się demonowi. Dodałem również egzorcyzm z Aneksu I, który zawiera modlitwę zwaną tradycyjnie egzorcyzmem Leona XIII (choć nie ma ona wprost na celu uwolnienia osoby opętanej, ale nakazuje się w niej, aby diabeł zaprzestał ataków na Kościół Chrystusowy).

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 30 kwiecień 2018 13:11
Ks. prof. Gabriele Nanni

(diec. Aquila, Włochy) demonolog, egzorcysta i wykładowca Lateranum

1 komentarz

  • Link do komentarza adamiela niedziela, 06 maj 2018 14:00 napisane przez adamiela

    Już katolicy przetłumaczyli nie z Wulgaty, ale z oryginału protoewangelię z Rdzeniem. 3,25-16, że to nie niewiasta a jej potomstwo zmiażdży węża - szatana = Chrystus. Pozostają niezliczone obrazy maryjne i cudowny medalik jako pokłosie błędnego tłumaczenia Hieronima.

    Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

Już 57 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions