poniedziałek, 01 styczeń 2018 14:00

Posługa egzorcysty w Kościele

Dla ludzi młodych okultyzm w swych różnych odmianach często niesie ryzyko przekształcenia się w „nową religię”, nową duchowość, która wydaje się bardziej atrakcyjna niż duchowość chrześcijańska. O ile o okultyzmie mówi się wiele, o tyle o jego skutkach nie mówi się niemal nic.

Współcześnie okultyzmu uczy się dzieci i młodzież poprzez figurki, komiksy, filmy animowane, pewien rodzaj muzyki, gry komputerowe, filmy telewizyjne, powieści. Coraz łatwiej jest dotrzeć do przewodników po magii. Za pośrednictwem Internetu z łatwością można zostać wtajemniczonym w różne formy okultyzmu: czary, satanizm, mediumizm, spirytyzm, neopoganizm, New Age.

Zła ciekawość

Obecnie wielu młodych ludzi, mających zaledwie 13–14 lat, dysponuje taką wiedzą o okultyzmie i tzw. światach, jaką nam trudno sobie nawet wyobrazić. Wciąż też przybywa młodych, którzy nie ograniczają się tylko do poznawania. Chcą w praktyce sprawdzić to, czego się dowiedzieli. W ten sposób podejmują działania wyjątkowo niebezpieczne. Od poznania przechodzą do prawdziwych praktyk okultystycznych, które mają im zagwarantować kontakt m.in. z duszami zmarłych, duchami dobrymi bądź złymi, tajemniczymi energiami mającymi dawać moc panowania nad innymi. W końcu młodzi nawiązują kontakt z samym szatanem, szukanym i adorowanym jakby był Bogiem.

Te praktyki niosą ze sobą niebezpieczeństwa moralne, psychologiczne i duchowe. Okultyzm może spowodować szkody psychologiczne lub psychiczne, których naprawa wymaga pomocy psychologa bądź psychiatry. W przypadku nadzwyczajnych działań demona konieczna staje się interwencja kapłana egzorcysty.

Należy tu wspomnieć o ludziach dorosłych, pełniących ważne funkcje społeczne i dźwigających dużą odpowiedzialność. Niestety, niektórzy z nich są przekonani, że to właśnie w ezoteryzmie i okultyzmie, przechodzącym niekiedy w lucyferyzm, znajdą pewien rodzaj filozofii i „elitarnej kultury” z tajemnicami, które – stopniowo odsłaniane – pozwolą im umacniać ich władzę w społeczeństwie. Świat okultyzmu pełen jest osób, które sprzedają iluzję za wysoką cenę. Oferują fałszywe lekarstwo na wszelkie zło. Jedyną siłą tych ludzi jest gadulstwo i spryt. Większość praktykujących okultyzm należy do tej właśnie kategorii.

O. Francesco Bamonte ICMS

przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów (A.I.E.)

Najnowsze od O. Francesco Bamonte ICMS

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

  • publicysta i felietonista, filozof, etyk, doktor habilitowany nauk filozoficznych, nauczyciel akademicki

  • psycholog, psychoterapeuta, superwizor, prowadzi warsztaty i terapię dla osób świeckich, duchownych i konsekrowanych

  •  

    krajowy duszpasterz powołań, specjalista profilaktyki i terapii uzależnień, publicysta

Już 57 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions