poniedziałek, 01 styczeń 2018 14:00

Posługa egzorcysty w Kościele

Napisał

Dla ludzi młodych okultyzm w swych różnych odmianach często niesie ryzyko przekształcenia się w „nową religię”, nową duchowość, która wydaje się bardziej atrakcyjna niż duchowość chrześcijańska. O ile o okultyzmie mówi się wiele, o tyle o jego skutkach nie mówi się niemal nic.

Współcześnie okultyzmu uczy się dzieci i młodzież poprzez figurki, komiksy, filmy animowane, pewien rodzaj muzyki, gry komputerowe, filmy telewizyjne, powieści. Coraz łatwiej jest dotrzeć do przewodników po magii. Za pośrednictwem Internetu z łatwością można zostać wtajemniczonym w różne formy okultyzmu: czary, satanizm, mediumizm, spirytyzm, neopoganizm, New Age.

Zła ciekawość

Obecnie wielu młodych ludzi, mających zaledwie 13–14 lat, dysponuje taką wiedzą o okultyzmie i tzw. światach, jaką nam trudno sobie nawet wyobrazić. Wciąż też przybywa młodych, którzy nie ograniczają się tylko do poznawania. Chcą w praktyce sprawdzić to, czego się dowiedzieli. W ten sposób podejmują działania wyjątkowo niebezpieczne. Od poznania przechodzą do prawdziwych praktyk okultystycznych, które mają im zagwarantować kontakt m.in. z duszami zmarłych, duchami dobrymi bądź złymi, tajemniczymi energiami mającymi dawać moc panowania nad innymi. W końcu młodzi nawiązują kontakt z samym szatanem, szukanym i adorowanym jakby był Bogiem.

Te praktyki niosą ze sobą niebezpieczeństwa moralne, psychologiczne i duchowe. Okultyzm może spowodować szkody psychologiczne lub psychiczne, których naprawa wymaga pomocy psychologa bądź psychiatry. W przypadku nadzwyczajnych działań demona konieczna staje się interwencja kapłana egzorcysty.

Należy tu wspomnieć o ludziach dorosłych, pełniących ważne funkcje społeczne i dźwigających dużą odpowiedzialność. Niestety, niektórzy z nich są przekonani, że to właśnie w ezoteryzmie i okultyzmie, przechodzącym niekiedy w lucyferyzm, znajdą pewien rodzaj filozofii i „elitarnej kultury” z tajemnicami, które – stopniowo odsłaniane – pozwolą im umacniać ich władzę w społeczeństwie. Świat okultyzmu pełen jest osób, które sprzedają iluzję za wysoką cenę. Oferują fałszywe lekarstwo na wszelkie zło. Jedyną siłą tych ludzi jest gadulstwo i spryt. Większość praktykujących okultyzm należy do tej właśnie kategorii.

O. Francesco Bamonte ICMS

przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów (A.I.E.)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Już 59 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions