piątek, 08 wrzesień 2017 19:33

Czy jest materializacja?

Napisane przez prof. Gabriele Nanni

Wielu egzorcystów i ich asystentów potwierdza fakt pojawiania się różnych przedmiotów w czasie modlitwy egzorcyzmu. Przedmioty te przeważnie wychodziły z ust osób poddawanych modlitwom o uwolnienie spod wpływu szatana.

Najczęściej występującymi materializacjami są wymiotowane lub wypluwane przedmioty, które wydają się być nagromadzone w żołądku, pomimo że ich natura nie pozwala zrozumieć, w jaki sposób mogły się tam znaleźć, dlaczego nie spowodowały poważnych i nieodwracalnych uszkodzeń fizycznych żołądka, przełyku i ust w czasie wychodzenia. Chodzi o najróżniejsze rzeczy: kawałki szkła, gwoździe, zwoje włosów, ale też krew albo inny materiał o niewiarygodnych wprost rozmiarach. Jedna z kobiet w czasie błogosławieństwa udzielanego podczas egzorcyzmu wypluła trzy gwoździe o długości 3–4 cm: były to prawdziwe gwoździe, które zebrał mąż tej kobiety i włożył je do słoja pełnego innych, uzyskanych w taki sam sposób.

Zdarzało się, że wśród wymiotowanych przedmiotów były nawet paczuszki papierowe lub z tkaniny, porządnie poukładane i przewiązane nitką, które zawierały poskładane karteczki z odręcznym pismem razem z włosami i innymi substancjami. W takich przypadkach wydawało się, że to jest przygotowane złorzeczenie na odległość, przeznaczone do znalezienia się w ciele danej osoby.

Materializacje w kontekście egzorcyzmów

Dotknięci diabolicznymi złorzeczeniami ludzie często czują na swoim ciele, a w tym przypadku w żołądku, wrażenia boleści odpowiadające materialnej obecności takich przedmiotów. Zazwyczaj bóle te pojawiają się w określonych chwilach, na ogół związanych z modlitwą i w miejscach sakralnych, ale też w przeciwnych kontekstach, czyli w miejscach przeklętych albo w pobliżu osób, które mają takie same problemy jako ofiary albo autorzy złorzeczeń. Modlitwy o uwolnienie i egzorcyzmy wyzwalają efekty złorzeczenia: w ten sposób szatan lub jego działanie się ujawniają.

To właśnie odniesienie do sacrum stanowi jedną z najbardziej przekonujących oznak przy diagnozowaniu działania Złego. Dokuczliwości albo ból, jakich dana osoba czasami doznaje, ujawniają się w czasie modlitwy w różnych dotkniętych złorzeczeniem częściach ciała.

Ostatnio zmieniany niedziela, 10 wrzesień 2017 20:19

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

  • psycholog, psychoterapeuta, superwizor, prowadzi warsztaty i terapię dla osób świeckich, duchownych i konsekrowanych

  • egzorcysta archidiecezji koszyckiej na Słowacji.

  • doktor teologii, od 2015 r. egzorcysta diecezji San Severo i archidiecezji Foggia

Już 42 pozycjie


Powered by JS Network Solutions