sobota, 04 marzec 2017 00:05

Szatan nie ma żadnej władzy nad Maryją

Napisał

Z ks. Francesco Bamonte ICMS, przewodniczącym Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów (A.I.E.), rozmawia dr Paweł Sokołowski.

Jakie były początki działalności Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów, którego jest Ksiądz przewodniczącym?

W roku 1991 r. ksiądz. Gabriele Amorth zebrał po raz pierwszy zebrał włoskich egzorcystów. Następnie w roku 1994 r. wraz z ks. Renè Laurentin i ks. Renè Chenessau założył Międzynarodowe Stowarzyszenie Egzorcystów i jednogłośnie został wybrany jego pierwszym przewodniczącym.

W dniu 13 czerwca 2014 r. Stolica Apostolska zaaprobowała Statuty «Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów» (Associazione Internazionale Esorcisti – A.I.E.). Zostało , które ono oficjalnie zostało uznane za prywatne międzynarodowe stowarzyszenie wiernych, mające osobowość prawną, zgodnie z kanonem 322 § 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego.

To niezwykle ważne wydarzenie dla Kościoła, przyjęte z wielką radością przez bardzo wielu księży i osoby świeckie, było jakby odpowiedzią Ducha Świętego na szczególne potrzeby naszej epoki. Gdy niektórzy teolodzy – zgubnie wspierani przez różnych księży – otwarcie zaprzeczali, wbrew Pismu Świętemu i Magisterium Kościoła, istnieniu i działaniu demonów, Duch Święty sprawił, że w Kościele wzrosła świadomość tego, że wśród przykazań danych nam przez Jezusa Chrystusa, jest i to, aby w Jego Imię “wypędzać demony”.

Jakie są cele Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów?

Międzynarodowe Stowarzyszenie Egzorcystów stawia sobie następujące cele:

§ 1. P propagowanie pierwszej, podstawowej formacji egzorcystów i kolejnej – ustawicznej;

§ 2. Ppomoc w organizowaniu spotkań dla egzorcystów, głównie na poziomie krajowym i międzynarodowym, aby dzielić się doświadczeniami i wspólnie rozważać powierzoną posługę;

§ 3. P pomoc we włączaniu posługi egzorcystów w życie wspólnoty i w nauczanie duszpasterskie Kościoła lokalnego;

§ 4. P propagowanie rzetelnej wiedzy na temat posługi egzorcystów wśród ludu Bożego;

§ 5. P propagowanie studiów nad egzorcyzmem w jego aspektach dogmatycznym, biblijnym, liturgicznym, historycznym, pastoralnym i duchowym;

§ 6. P propagowanie współpracy z ekspertami w zakresie medycyny i psychiatrii, którzy posiadają również szeroką wiedzę w zakresie realiów duchowych.

Kto może należeć do Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów?

Zgodnie ze Statutami do Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów mogą należeć: księża, którzy od lokalnego oOrdynariusza otrzymali zgodę, o której mówi kanon 1172 Kodeksu Prawa Kanonicznego, na stałe lub ad actum – w pojedynczych przypadkach; księża egzorcyści emeryci; wierni katolicy, duchowni i świeccy, którzy pomagają kapłanom egzorcystom w sposób ciągły i wyłącznie w pełnieniu posługi egzorcysty; inni wierni katolicy, którzy bezpośrednio współpracują ze Stowarzyszeniem ze względu na wykonywany przez siebie zawód czy posiadane kwalifikacje.

Ilu egzorcystów należy do Stowarzyszenia?

Obecnie do Stowarzyszenia należy około 410 egzorcystów i ponad 100 pomocników, czyli wiernych świeckich i kapłanów, którzy pomagają egzorcystom w czasie ich posługi.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 13 marzec 2017 16:25
dr Paweł Sokołowski

teolog, historyk, redaktor

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

  • doktor socjologii w Instytucie Socjologii na Wydziale Nauk Społecznych KUL, filolog angielski

  • profesor psychologii, autorka książki „Seeing Myself. The New Science of Out-of-Body Experiences”, Londyn 2017 („Widząc siebie. Doświadczenia pozacielesne jako nowa dziedzina nauki”)

  • były instruktor karate combat (trzeci dan)

Już 61 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem