środa, 31 sierpień 2016 09:00

Seksoholiczny Rock and Roll

Uzależnienie od seksu jest jednak najbardziej poniżającym człowieka zniewoleniem, gdyż odziera go z człowieczeństwa, ze zdolności kochania innych i traktowania ich nieprzedmiotowo. Seksoholicy odwiedzający gabinety terapeutów płacą olbrzymią cenę w postaci długotrwałego cierpienia, gdyż z tego uzależnienia trudno jest się wyzwolić. Dlatego piewcy wyuzdania i nieczystości, jako sposobu na udane życie, są nie tylko pierwszymi kłamcami, ale i zakładnikami szatana, który zdobywa dusze iluzją „szczęśliwych niewolników” po to, by je wrzucić już za życia w ogień rozbujanych pożądań. Czystość jest cnotą, czystość jest aniołem. Czystość jest szaleńcem, który robi z nas idiotów – śpiewał ironicznie Justin Sulli van, lider angielskiego postpunkowego New Model Army w kompozycji „Impurity” z 1990 r. Uznawał, że zachowanie czystości w kontekście wiary jest manipulacją kaznodziejów będącą ich obsesją, manipulacją poprzez moralizowanie. Negacja kapłaństwa przez Sullivana związana jest z faktem, że wychowywany był w chrześcijańskiej wspólnocie Religijnego Towarzystwa Przyjaciół (tzw. kwakrzy), które odrzucało pośrednictwo duchownych. Jednak wiara w nadnaturalne, pochodzące od Boga Wewnętrzne Światło, które ma być obecne w sercu każdego człowieka, doprowadziła go do negacji Stwórcy na rzecz gloryfikacji światła i miłości jako przyrody i natury. Inicjacje seksualne, które współegzystują z Naturą, stają się przejawem miłości.

Sex, drugs & rock’n’roll

Każdy cyrograf posiada datę. Zespół Motörhead dzięki Lemmy’emu Kilmisterowi został legendą heavy metalu, ikoną rocka. Muzycznie grupa stała się nie do pobicia. I do końca nie spoczęła na laurach. Po płycie „Aftershock” (2013), która wydawała się ostatnią, zespół wydał jeszcze „Bad Magic” (2015) – swoisty muzyczny testament. Wokalista i basista zespołu stał się postacią poważaną w środowisku rockowym i wśród fanów nie tyle za sprawą tworzonej muzyki, ile dekadenckiego trybu życia, a także wcielania w praktykę hasła „sex, drugs & rock’n’roll”.

Grzegorz Kasjaniuk

redaktor, dziennikarz i publicysta muzyczny

1 komentarz

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

  • twórca ZORG INSTITUTE w Polsce

  • psycholog, terapeuta, kierownik Zakładu Psychologii AWF w Warszawie, członek Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich.

  •  

    biblista, publicysta, jeden z twórców pierwszych edycji „Kalendarza Ekumenicznego”.

Już 57 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions