środa, 03 luty 2016 18:15

Skąd się biorą nawiedzone miejsca?

Napisane przez Łukasz Sztolf

Miejsca określane mianem nawiedzonych mają własną historię. Z reguły jest ona pełna dramatyzmu i grzechu. Bałwochwalstwo, magia, okultyzm dają w niej o sobie znać.

 

Na całym świecie są tysiące takich miejsc. Hałasy, odgłosy oraz inne niewyjaśnione zjawiska potrafią doprowadzić ich mieszkańców na skraj wyczerpania fizycznego i psychicznego.

Morderstwa i magia

W Stanach Zjednoczonych do najbardziej znanych nawiedzonych miejsc należy Sayer House w Kentucky. Jego historia jest ciekawa ze względu na samych właścicieli. Zmarli oni w niewyjaśnionych okolicznościach. Oficjalnie podaje się, że kobieta i mężczyzna wspólnie popełnili samobójstwo. Wskutek tego osierocili czworo małych dzieci, które same wychowywały się w tym domu przez ponad 10 lat. Ich dalszy los nie jest znany. Aktualnie w domu nikt nie mieszka. Sąsiedzi twierdzą, że nadal pojawiają się tam dawni właściciele. Z kolei Nova House w Youngstown (w stanie Ohio) kryje w sobie mroczną historię morderstwa. W 1958 r. Benjamin Albright przypadkowo zastrzelił tam swojego syna. Wyrzuty sumienia spowodowały, że chciał oczyścić się z poczucia winy. Dokonał tego w szaleńczy sposób. Bez wahania zbił swą żonę, a następnie popełnił samobójstwo. Dom, w którym nadal znajdują się rzeczy osobiste Albrightów, do dziś pozostaje niezamieszkany. Czasem fenomen szczególnego naznaczenia danego miejsca złem jest wynikiem praktyk magicznych. Tak zdarzyło się w przypadku domu Milan Mansion (także w Ohio). Powszechnie wiadomo było, że od dawna uprawiano tam magię: wróżby, rzucanie uroków, seanse spirytystyczne. Stała za tym właścicielka domu, którą wszyscy uważali za czarownicę. Okoliczni mieszkańcy nazywali ją Wiedźmą Milan. Ponoć pogrzebana została na terenie posesji, prawdopodobnie pod werandą. Do dziś dom ten budzi strach, mają dziać się tam niewytłumaczalne zjawiska i podobnie jak poprzednie jest opuszczony.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Nowość!

Wszystkie numery

Piszą dla nas

Już 36 pozycji


Powered by JS Network Solutions