czwartek, 07 styczeń 2016 21:39

Jak pokonać UFO imieniem Jezusa

Spotkań z UFO doświadczają ludzie różnych religii. Jednak tylko chrześcijanie posiadają skuteczny środek oporu przeciwko „obcym”.

 

Myśl i wyobraźnia na temat kosmitów przeszła w XX w. pewną ewolucję. W połowie minionego stulecia dominowały fantastyczne opowieści opisujące wspaniałe technologie statków kosmicznych. Zachwycano się możliwościami, jakie mieli posiadać domniemani obcy, którzy przybywali na Ziemię. Powstawało wiele zdjęć latających obiektów, które w rzekomo niewytłumaczalny sposób pojawiały się na niebie. Początkowo UFO bliskie było fantastyce naukowej.

 

Rozwój myśli o UFO

Z czasem poglądy ludzi, którzy zafascynowani byli UFO, zaczęły przypominać system religijny. Ponadto osoby te deklarowały osobiste kontakty z istotami, które nazywały kosmitami. Co ciekawe, byty te nie zawsze przybywały z kosmosu i nie za każdym razem miały związek z latającymi obiektami. Stąd zaczęto je określać mianem aliens (obcy). Pierwszy etap zainteresowania UFO u wielu osób budził fascynację, a nawet cześć dla nowych „przybyszów”. Powstawały parareligijne teorie, jakoby byli oni aniołami. Niektórzy twierdzili, że UFO to forma objawienia Ojca Niebieskiego, który przybywa na Ziemię, aby pomagać ludziom. W tych bezpodstawnych stwierdzeniach nieraz pojawiała się teza, że „obcy” są Elochim. Rzecz jasna, widać tu biblijne odniesienie do jednego z imion, jakim wzywa się Boga w Starym Testamencie.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

Już 57 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions