wtorek, 01 wrzesień 2015 15:48

Kielich Pana czy kielich demonów?

Napisane przez Grzegorz Bacik

Skuteczność magii bierze się ze skuteczności złych duchów. One przewyższają nas wiedzą i inteligencją. Z łatwością mogą powodować różne zjawiska i odpowiadać na ludzkie pragnienia.

 

Otwieranie się na ukryte moce nie jest dzisiaj rzadkością i najczęściej jest tłumaczone darami od Boga, siłami kosmicznymi czy mocą pochodząca z nierozpoznanych obszarów ludzkiego umysłu. Tymczasem sami okultyści twierdzą coś zupełnie innego. Ferdinand Rozier:

Magia jest nauką, która pozwala człowiekowi panować nie nad tym, czego nie można zobaczyć, ale nad pewnymi niewidzialnymi istotami, by przy ich pomocy osiągnąć rezultaty, których zwykłe nauki nie są w stanie zapewnić.

Aleister Crowley:

Okultysta musi stworzyć język komunikacji z duchami, które mają mu udzielać informacji, czy wykonywać „zlecone” im czynności. (…) Nieświadomość okultysty co do współpracy z duchami nie ma znaczenia, bo w wyniku praktyk okultystycznych współpraca ta i tak zostaje zainicjowana, a duchy przywołane. Proces ten więc trwa, choćby nieuświadomiony.

Crowley nazywa ten proces zawarciem paktu między człowiekiem i duchami. Te wypowiedzi ludzi głęboko związanych z okultyzmem wystarczająco przekonują, czym jest magia i że przez obecność duchów jest skuteczna.

 

Cel działania demonów

Kim jednak są te duchy magii? Bóg stworzył aniołów jako duchy czyste i dobre. Nie ogranicza ich ciało ani czas. Ponadto aniołowie otrzymali wiedzę, której my nie posiadamy. Dysponują też wielką inteligencją oraz poznaniem intuicyjnym, dzięki któremu potrafią przewidywać z dużym prawdopodobieństwem. Potrafią rozpoznawać problemy w sposób całościowy i dogłębny. Mogą też uczestniczyć w naszym przemijającym i materialnym świecie. Wszystko to otrzymali po to, aby być przy Bogu oraz wspierać ludzi. Jak czytamy w Apokalipsie św. Jana (12, 4), jedna trzecia aniołów opuściła Boga, całkowite odrzucając plan Stwórcy. Od tego momentu stali się demonami i czynią wszystko to, co sprzeciwia się Bogu. Żyją w nienawiści do Niego i do wszelkiego stworzenia. Działają tak, by w ludziach wzbudzać wrogość do samych siebie i do Boga. Ich głównym celem jest doprowadzenie człowieka do potępienia. Dokonują tego przez kuszenie do zła i grzechu. Wiedzą, że człowiek, który żyje w grzechu, odwraca się od Boga. Mają świadomość też, że Bóg nigdy nie odwraca się od człowieka, a Jego miłość i miłosierdzie jest w stanie wybaczyć wszelkie ludzkie błędy. Dlatego swoją „ofiarę” tym bardziej starają się pogrążać w grzechach. Prowadzą ją tak, by sama zaczęła nienawidzić Boga. Wiedzą, że Bóg nie odrzuci człowieka, ale człowiek może odrzucić Boga. Na tym właśnie koncentruje się działanie demonów.

Ostatnio zmieniany piątek, 04 wrzesień 2015 17:12

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

  • reporter, eseista, publicysta, reżyser, producent filmowy i telewizyjny. Założyciel i redaktor naczelny kwartalnika „Fronda” (do maja 2012), redaktor naczelny tygodnika „Ozon” (2005-2006), autor wielu książek, albumów, licznych artykułów. Jest laureatem wielu nagród dziennikarskich, filmowych i wydawniczych.
    W 2011 r. Prezydent Węgier Pál Schmitt odznaczył Grzegorza Górnego Rycerskim Krzyżem Zasługi dla Republiki Węgierskiej.

  • absolwentka Karmelitańskiego Instytutu Duchowości (teologia duchowości chrześcijańskiej), autorka publikacji na temat duchowości

Już 55 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions