piątek, 24 styczeń 2014 01:00

Egzorcysta i Prorok Boga

Napisał

Wydawnictwo Esprit wydało trzecią już książkę siostry Angeli Musolesi. Poprzednie zostały bardzo dobrze przyjęte przez polskich czytelników, a sale na spotkaniach autorskich pękały w szwach. Skąd takie zainteresowanie?

 

Angela Musolesi jest tercjanką Zakonu Świętego Franciszka i wieloletnią współpracownicą ojca Gabriela Amortha. W książkach przybliżała sylwetkę egzorcysty Watykanu, opisując liczne duchowe zagrożenia oraz metody obrony przed nimi.

 

W Egzorcyście i Proroku Boga opowiada o wielkiej sile modlitwy, modlitwy zbiorowej, której gorącym orędownikiem był o. Matteo La Grua (1914-2012) – włoski egzorcysta i duchowny związany z Ruchem Odnowy w Duchu Świętym.

 

Bohater książki jest bardzo ciekawą postacią. Dobry znajomy ojca Amortha oraz nauczyciel ojca Benginusa - obecnie posługującego w Palermo, a jednocześnie opiekującego się egzorcystami oraz przygotowującego formacyjnie kolejnych kapłanów do tej roli. Widzimy więc, jak duża była jego rola w kształtowaniu tego środowiska we Włoszech.

 

Materiał zawarty w tej książce, pieczołowicie przechowywany przeze mnie przez lata, to owoc nauk ojca Matteo La Grui wygłaszanych podczas seminariów i publicznych spotkań, które sama zarejestrowałam i przepisałam.

 

Posługa uzdrawiania, często przeplatająca się z posługą uwalniania (jak wyjaśnia sam kapłan i o czym przeczytamy w dalszej części tego opracowania), jaką pełnił ojciec Matteo, była wyrazem Bożej mocy. Była nią również jego działalność egzorcystyczna. O skuteczności jego wstawiennictwa w duszpasterstwie chorych miałam okazję przekonać się osobiście – pisze we wstępie Angela Musolesi.

 

I z niewielkim tylko wycinkiem tych świadectw (zebranych w specjalnym dodatku), które potwierdzają opinie uczonych i lekarzy, możemy zapoznać się w tej książce. A koronnym dowodem jest szczęśliwie i pozbawione problemów zdrowotnych (uleczony duch!) życie cudowanie uratowanych.

 

Ojciec Matteo La Grua uważa, że wszystko ma początek w osłabieniu ducha. Nasze ciała możemy uleczyć, jeżeli zaczniemy od uzdrowienia naszych relacji z Bogiem. Walka duchowa toczy się przez cały czas. Jednak nie jesteśmy sami i mamy różne środki obrony i ataku. Włoski duchowny wyjaśnia to następująco:

 

Modlitwa, pokora, i słowo Boże – taką potrójną bronią możemy zwalczyć naszego Wroga i zmusić go do ucieczki.

 

Odpowiada przy tym na wiele pytań, które mogą nurtować osoby niekoniecznie obeznane z tą tematyką, przystępnie wyjaśnia czym są posługi: wstawiennicza, o uzdrowienie i uwolnienie. Przestrzega przez pułapkami Szatana związanymi z ruchami satanistycznymi i ezoterycznymi.

 

Egzorcysta i Prorok Boga to życiowy traktat o potędze wiary i modlitwy. Można w nim znaleźć wsparcie na naszej drodze w poszukiwaniu i umacnianiu więzi z Bogiem. Zachętę do wypełniania naszych chrześcijańskich obowiązków.

 

Nie traćmy wiary i ufajmy, bo Jezus jest Panem, Jezus jest światłem, Jezus jest życiem.

 
Tytuł: Egzorcysta i prorok Boga
Autor: S. Angela Musolesi
Rok wydania: 2013
Stron: 192
Oprawa miękka
Wydawnictwo Esprit

Książka do kupienia w księgarni Miesięcznika Egzorcysta

 

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 26 maj 2014 21:21
Wojciech Łapiński

Wieloletni redaktor portalu publicystycznego i informacyjnego Prawica.net. Publikował w "Najwyższym Czasie!", "Opcji na Prawo", "Buncie Młodych Duchem", "Miesięczniku Egzorcysta". W wolnym czasie lubi dobrą książkę i spacery z psem. Częstochowianin z wyboru.

Najnowsze od Wojciech Łapiński


Drodzy Czytelnicy,

okladka E099 1120

wspierajmy się nawzajem w tym trudnym czasie! Temat nowego numeru „Miesięcznika Egzorcysta to Śmierć - brama do życia. Zakupów możesz dokonać w naszej księgarni internetowej MONUMEN.PL

Polecamy

  • najnowszy numer „Miesięcznika Egzorcysta”, również w wersji cyfrowej.
  • prenumeratę „Miesięcznika Egzorcysta” w wersji papierowej lub cyfrowej
  • duży wybór książek oraz archiwalne numery miesięcznika, także w wersji cyfrowej oraz
  • dewocjonalia.

Nie musisz wychodzić z domu. „Miesięcznik Egzorcysta” i książki prześlemy na Twój adres.

Bądźmy razem

Zespół „Miesięcznika Egzorcysta”

Wszystkie numery

Piszą dla nas

  • absolwentka Karmelitańskiego Instytutu Duchowości (teologia duchowości chrześcijańskiej), autorka publikacji na temat duchowości

  • dyplomowany zielarz- -fitoterapeuta, publicysta, członek Polskiego Towarzystwa Zielarzy i Fitoterapeutów

  • asystent egzorcysty ks. Ubalda Aruanno w diecezji Bari we Włoszech

Już 67 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem