piątek, 27 marzec 2015 11:53

„Doonby” – recenzja filmu

Sam Doonby, tajemniczy przystojniak, pojawia się znikąd w małym miasteczku w Teksasie. Jego nagłe przybycie wywołuje falę niezwykłych zdarzeń i zmienia życie wielu ludzi. Kiedy równie niespodziewanie jak się pojawił, nagle znika, mieszkańcy miasteczka zaczynają zdawać sobie sprawę z tego, jak wielkie znaczenie może mieć obecność lub brak jednej osoby.
Współczesna historia Sama Doonby’ego przeplata się z opowieścią sprzed 40 lat o jego matce, która zachodzi w niechcianą ciążę. Decyduje się na aborcję. Jest to, moment, kiedy Doonby znika z historii współczesnej, a w zasadzie... nigdy go tam nie było. Co to znaczy dla mieszkańców miasta? Jak zmieni się ich życie? Jak potoczą się losy bohaterów?
„Doonby” to w ostatnim czasie kolejny (po „Bóg nie umarł” i „Biała jak mleko, czerwona jak krew”) bardzo wartościowy film, skłaniający do zastanowienia się nad wartością ludzkiego życia i jego wpływu na innych. Ten wpływ może być negatywny lub pozytywny, większy lub mniejszy, zakrojony na mniejszą lub większą skalę, zarówno w czasie, jak i przestrzeni. O skutkach tego wpływu w całej rozciągłości możemy się jednak dowiedzieć dopiero po śmierci. Będzie z pewnością bardzo interesujące ujrzenie wszystkich łańcuchów przyczynowo-skutkowych wywołanych przez nasze działania (lub ich brak), aczkolwiek dużo mniej „interesujące” będzie oglądanie skutków naszych złych poczynań.
Co roku na świecie mordowane są dziesiątki milionów dzieci w łonach matek… Jak wyglądałoby życie wielu ludzi, gdyby one się urodziły? Jak wyglądałaby historia ludzkości, gdyby wszystkie przeżyły ten holocaust?

Zdjęcie: Doonby LLC

Tytuł filmu: Doonby. Każdy jest KIMŚ 
Reżyser: Peter Mackenzie
Produkcja: USA 2013
Dystrybutor: Rafael Film  
Gatunek: Thriller psychologiczny
Czas trwania: 104 minut
Premiera kinowa: 27 marzec

Więcej informacji o filmie

 

Doonby. Każdy jest Kimś - trailer from Dom Wydawniczy RAFAEL on Vimeo.

Ostatnio zmieniany piątek, 27 marzec 2015 14:44
dr Mariusz Błochowiak

Wydawca "Miesięcznika Egzorcysta", prezes Zarządu wydawnictwa Monumen. Fizyk, pracował naukowo w Instytucie Maxa Plancka w Niemczech oraz instytucie badawczym SINTEF w Norwegii. Interesuje się metodologią i filozofią nauki oraz relacją między wiarą a nauką. 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

  • Pochodzi z parafii Niegowić. Jest dyrektorem agencji informacyjnej Vatican Service News w Rzymie. Jako dziennikarz brał udział w pielgrzymkach Jana Pawła II i Benedykta XVI, wchodząc w skład Volo Papale. Jest autorem kilku książek i filmów dokumentalnych oraz założycielem i opiekunem charyzmatycznych grup modlitewnych we Włoszech, którym patronuje bł. Jan Paweł II. Był bliskim współpracownikiem śp. bpa Pavla Hnilicy. Obecnie jest jednym z najbliższych współpracowników kard. Ivana Diasa, byłego prefekta Kongregacji Ewangelizacji Narodów i Krzewienia Wiary.

  • trener rozwoju osobistego, członek Rady Konferencji Episkopatu Polski, związana z Ruchem Światło-Życie

  • filozof, demonolog, znawca problematyki sekt i okultyzmu

Już 57 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions