piątek, 30 maj 2014 16:49

Targi sakralne w Kielcach

 

 

Biznes, religia i sztuka - połączenie światów

 

Dialog przedsiębiorców z sacrum oraz kulturą wysoką  pod dachem Targów Kielce

 

Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO jest jednym z najważniejszych wydarzeń targowych w tej części Europy. Impreza zyskała wielką rangę poprzez swój ponadprzeciętny charakter. Tutaj po raz piętnasty zderzają się nowoczesne i tradycyjne formy dwóch światów- świata religii i artyzmu, a wszystko to w iście biznesowym otoczeniu.

 

Targi SACROEXPO, które odbędą się od 9 do 11 czerwca 2014 roku w Targach Kielce to wydarzenie podczas którego na halach targowych zapoznać się można między innymi z projektami obiektów sakralnych, rozwiązaniami z zakresu oświetlenia, nagłośnienia, ale także ze  sztuką sakralną, dewoncjonaliami,  czy szatami liturgicznymi. Wystawa ma również charakter edukacyjny. W czasie targów odbędą się liczne warsztaty i konferencje.

 

W programie znajdują się między innymi konferencje „Muzea naszych czasów” oraz „Kościoły naszych czasów”. Gościem specjalnym drugiej z nich  będzie światowej sławy szwajcarski architekt Mario Botta, który jest laureatem tegorocznego medalu Per Artem Ad Deum. Nagroda ta ustanowiona została przez Jana Pawła II i od 9 lat przyznawana jest podczas wystawy. Drugim laureatem Medalu, który w tym roku odbierze nagrodę jest polski fotograf, Adam Bujak który towarzyszył papieżowi w jego licznych pielgrzymkach.

 

W ostatniej edycji wystawy uczestniczyło 285 firm z 13 krajów. Targi Kielce w tym czasie odwiedziło ponad 5000 branżowych zwiedzających.

 

Ostatnio zmieniany piątek, 30 maj 2014 16:56
Redakcja

Redakcja strony internetowej

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

  •  Arcybiskup Filadelfii, pochodzi z plemienia Potawatomi, jest drugim w historii USA rdzennym Amerykaninem, który otrzymał sakrę biskupią.

  • Asyryjczyk pochodzący z Syrii, profesor UAM i Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, jeden z kilku osiadłych w Polsce użytkowników języka syriackiego, tłumacz języka arabskiego

  • dyplomowany zielarz- -fitoterapeuta, publicysta, członek Polskiego Towarzystwa Zielarzy i Fitoterapeutów

Już 57 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions