piątek, 22 marzec 2019 21:25

KRAJOBRAZ ZNAK CZASU I PRZESTRZENI

Napisał

W dniach 05.04 – 07.05.2019 w Oranżerii Pałacu Króla Jana III w Wilanowie będzie miała miejsce wystawa malarstwa i rysunku Jeremiego T. Królikowskiego pt. Krajobraz – znak czasu i przestrzeni. Artysta i architekt od kilkudziesięciu lat prowadzi badania fenomenologiczne nad krajobrazem i jego wartościami przestrzennymi, nad zakodowaną w nich informacją wykorzystując przy tym czynnik aleatoryzmu. W swojej twórczości wnikliwie analizuje i kontempluje wszechobecny krajobraz – zarówno naturalny jak i miejski. Za pomocą formy jaką jest obraz wydobywa, odkrywa i przedstawia ducha miejsc, w których się znalazł, tworzy w ten sposób znaki czasu i przestrzeni.

Zaprezentowane prace pochodzą z różnych okresów twórczości, powstały podczas podróży w różne kierunki świata, np. we włoskim Ascoli Piceno, norweskim Verdens Ende, Abruzji, Francji, Vence, Chicago, Maderze a także w Polsce np. Kazimierzu Dolnym, Krakowie, Lublinie, Sopocie, Warszawie i Wilanowie. Różnorodność stosowanych technik tj.: tusz, gwasz, pastela, olej, monotypia potęguje wielość znaczeń i wartości.

Niezwykle silną i charakterystyczną cechą malarstwa Jeremiego jest kolor i światło, które podczas indywidualnego spotkania budują nastrój, wywołują emocje i pozostawiają trwały ślad w duszy odbiorcy, dzięki czemu artysta porównywany jest do samego mistrza El Greco.

W ramach wystawy zaplanowano wiele wydarzeń towarzyszących, które szczegółowo przedstawione są w programie. Zapraszamy na spotkanie z twórczością Jeremiego T. Królikowskiego, która zabierze nas w niezwykłą i inspirującą artystyczną podróż.

Dr Ewa Anna Rykała

 

Z prof. Jeremim Królikowskim został przeprowadzony wywiad (Zło pięknem zwyciężaj) w numerze lutowym Miesięcznika Egzorcysta.

KRAJOBRAZ - ZNAK CZASU I PRZESTRZENI

5 kwietnia 2019 o godzinie 19.00

Oranżeria Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Wystawa będzie otwarta codziennie od 6 kwietnia do 7 maja 2019 w godzinach od 12.00 do 18.00.

W trakcie trwania wystawy będzie miało miejsce szereg wydarzeń i spotkań

Szczegółowy program na stronie http://www.wilanow-palac.pl

 

Redakcja

Redakcja strony internetowej

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

Już 59 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions