wtorek, 12 marzec 2019 00:08

Czy jestem gotowy na męczeństwo dla Chrystusa? Rekolekcje z ks. prof. Waldemarem Cisło! Wyróżniony

Już od 29 do 31 marca zapraszamy na rekolekcje "Czy jestem gotowy na męczeństwo dla Chrystusa?", które poprowadzi ks. prof. Waldemar Cisło!

Czego możemy nauczyć się od chrześcijan żyjących na Bliskim Wschodzie?

[…] możemy nauczyć się bardzo dużo. Przede wszystkim tego, co to znaczy być człowiekiem wierzącym. Wiara wymaga czasami przelania krwi. To nie są żarty. Chłopcy z Maluli (w Syrii) nie mówili, że ich życie to przypowieść, tylko podkreślali, że w wierze w Chrystusa trzeba wytrwać do końca. To byli młodzi chłopcy. Oni dopiero zaczęli studia na politechnice. […] ich wiara to jest prawdziwa wiara, o której Joseph Ratzinger mówi w swoim ostatnim wywiadzie, i to jest wiarygodne chrześcijaństwo. Gdyby pierwsi chrześcijanie zachowywali się tak, jak współcześni Europejczycy, to chrześcijaństwa nigdy by nie było w Europie. […] Na Bliskim Wschodzie jest się chrześcijaninem na serio. Gdy Wschód pości, my możemy się tylko bić w piersi i powiedzieć, że jesteśmy „kanapowym chrześcijaństwem”, jak to stwierdził papież Benedykt XVI. (wywiad z ks. prof. Waldemarem Cisło dla Miesięcznika Egzorcysta nr 69)

Ks. prof. Waldemra Cisło - dyrektor polskiej sekcji Pomoc Kościołowi w Potrzebie, która pomaga m.in. prześladowanym i ginącym za wiarę chrześcijanom. Dzięki licznym wyjazdom i kontaktom na Bliskim Wschodzie posiada unikalną wiedzę o sytuacji tam panującej. Interesuje się relacją między islamem a chrześcijaństwem, emigracją, teologią fundamentalną, religioznawstwem, oświeceniem.

Wszystkich serdecznie zapraszamy i zachęcamy do wzięcia udziału.

Termin: 29-31.03.2019 (piątek – niedziela)

Miejsce: Rekolekcje odbędą się w Domu Rekolekcyjnym Księdza Orione w Zduńskiej Woli, miejscowości narodzin św. Maksymiliana Maria Kolbego.

Ilość miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.


Więcej informacji: tel. +48 (22) 266 80 20
www.miesiecznikegzorcysta.pl/rekolekcje
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Redakcja

Redakcja strony internetowej

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

Już 55 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions