poniedziałek, 03 wrzesień 2018 20:44

Ks. Gabriel Amorth – odkryte tajemnice

Napisane przez Edyta Hartman

Jeśli ktoś kiedykolwiek interesował się egzorcyzmami, z pewnością zetknął się z osobą ks. Gabriela Amortha, włoskiego paulisty. Wydał on wiele książek, w których odkrywał kulisy swojej walki z szatanem. Wydaną już po jego śmierci przez Edycję Świętego Pawła jest pozycja „Tajemnice egzorcysty”.

Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę? Po pierwsze, by z rzetelnego źródła, z pierwszej ręki, dowiedzieć się, jak wygląda świat, w którym walczy się z największym wrogiem człowieka: złym duchem. Tu nie chodzi o niepotrzebną, tanią sensację czy straszenie.

Po drugie, ks. Amorth, znany z ciętego języka, w czytelny sposób pokazuje mechanizmy działania szatana. Czyni to w sposób zrozumiały dla każdego. Oczywiście, na tyle, na ile jako kapłan może sobie pozwolić w tak delikatnej materii.

Ciekawy życiorys ks. Gabriela poznajemy w trakcie rozmowy z Elisabettą Fezzi. Od samego ks. Amortha dowiadujemy się, jakim był człowiekiem, jak to się stało, że został księdzem, a później egzorcystą. To bardzo szczery wywiad, ocierający się o biografię, niesamowicie wciągający.

Gdy po pasjonującej, pierwszej części książki, dojdziemy do drugiej, jeszcze bardziej frapującej, odsłoni się przed nami nowość tego tytułu: tajemnice egzorcysty. W tej części spojrzymy na ks. Gabriela oczami najbliższych mu ludzi. Swoim świadectwem obcowania z wyjątkowym kapłanem dzielą się najbliżsi jego współpracownicy. Są to: o. Stanislao, Rosa, jego asystentka, Fausto, lekarz, a także pauliści – księża Stefano i Marcello. O sile tej książki świadczy właśnie forma świadectwa. Nie ma tu upiększania, koloryzowania, lecz ks. Amorth w słowach współpracowników został ukazany jako człowiek z krwi i kości, wielki pod względem intelektu i czynów, całe życie służący bliźnim w potrzebie, sprawiedliwy, ale równocześnie twardy, nieustępliwy, a przy tym mający otwarte, ojcowskie serce. Ksiądz Amorth to kapłan, który szczególnie ukochał Maryję. Pod Jej płaszczem czuł się bezpieczny. Przed tym płaszczem – jak to wielokrotnie powtarzał włoski egzorcysta – uciekał szatan.

Lektura „Tajemnic egzorcysty” to także nauka dla nas. Dzięki książce jeszcze lepiej można poznać niebezpieczeństwa, jakie niosą satanizm, okultyzm, spirytyzm, magia, wróżbiarstwo czy New Age. Można także dowiedzieć się, jak postępować z kimś, w stosunku do kogo mamy podejrzenie, że jest poddany działaniu złego ducha. To także wiedza dla nas, jak samemu bronić się przed pokusami i działaniem demona. Ta wiedza może okazać się bezcenna.

PREMIERA 10 Września 2018 - do kupienia na www.monumen.pl 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

 • dyrektor Pallotyńskiej Szkoły
  Nowej Ewangelizacji
  i moderator generalny wspólnoty
  „Przyjaciele Oblubieńca”

 • sekretarz prowincjalny sercanów białych, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej przy klasztorze Chrystusa Króla w Polanicy-Zdroju

 •  

   Politolog, publicysta, ekspert ekonomiczny, prezes Instytutu Globalizacji.

Już 55 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions