piątek, 29 wrzesień 2017 14:44

Watykańska premiera filmu o św. Maksymilianie

Napisał

W Watykanie zaprezentowano film o św. Maksymilianie Kolbe „Dwie Korony”. Premierowa projekcja miała miejsce w Sali imienia kard. Andrzeja Marii Deskura. Obecni byli reżyser Michał Kondrat, odtwórca głównej roli Adam Woronowicz, a także polski ambasador przy Stolicy Apostolskiej Janusz Kotański i minister Beata Kempa.

W Watykanie film został przyjęty bardzo pozytywnie. Michał Kondrat wyznał, że zależało mu na tej projekcji, aby świat mógł lepiej poznać postać świętego, który powszechnie jest znany tylko jako męczennik. Adam Woronowicz po seansie w rozmowie z Radiem Watykańskim powiedział: „Myślę, że wszyscy pamiętamy te wydarzenia z wizyty Papieża Franciszka w Auschwitz i jego pobyt w celi śmierci. To milczenie, został tam bez kamer. Cały świat pytał wtedy: kim jest ten Kolbe? Czasem tak bywa w naszym życiu zawodowym, że są momenty, wydarzenia, postacie, albo role, kiedy czujemy, że ten nasz zawód ma ogromny sens, żeby szerzyć dobro i mówić o nim innym. Albo że obraz, czy aktor grający ma wielką siłę oddziaływania i tę pozytywną i tę negatywną, niestety też. Ale mamy ogromną siłę, aby dotrzeć do ludzi poprzez obraz i ich zainspirować, dotknąć, wzruszyć. Rzecz dotyczy bowiem emocji. Może coś pozytywnego, dzięki takiemu obrazowi zrodzi się w sercu człowieka?”.

"Dwie Korony" to najnowszy film w reżyserii Michała Kondrata, który ukazuje nieznane dotąd  powszechnie fakty z życia o. Maksymiliana Kolbe, począwszy od jego dzieciństwa, aż do heroicznej śmierci. W filmie zobaczymy plejadę polskich aktorów m.in. Adam Woronowicz (jako ojciec Maksymilian Maria Kolbe), Cezary Pazura, Artur Barciś, Maciej Musiał, Antoni Pawlicki, Dominika Figurska, Sławomir Orzechowski, Marcin Kwaśny, Mateusz Pawłowski i inni. Muzykę do filmu skomponował Robert Janson. 

Zdjęcia dokumentalne zostały zrealizowane w Polsce, Japonii i we Włoszech. Kinową premierę filmu w Polsce zapowiedziano na 13 października.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

  • historyk sztuki, publicysta, bloger

  • Fizyk, pracował naukowo w Instytucie Maxa Plancka w Niemczech oraz instytucie badawczym SINTEF w Norwegii. Interesuje się metodologią i filozofią nauki oraz relacją między wiarą a nauką. Wydawca "Miesięcznika Egzorcysta", prezes Zarządu wydawnictwa Monumen.

  • biblista, członek Instytutu Nauk Biblijnych, rektor Wyższej Szkoły Teologicznej w Wiedniu, egzorcysta archidiecezji wiedeńskiej

Już 42 pozycjie


Powered by JS Network Solutions