czwartek, 20 lipiec 2017 13:18

Rekolekcje weekendowe w Zduńskiej Woli

Napisał

W dniach 28-30.07.2017 w Zduńskiej Woli odbędą się rekolekcje „Miażdżąca głowę węża” prowadzone przez ks. dra Andrzeja Trojanowskiego, egzorcystę diecezji szczecińsko-kamieńskiej. Organizatorem spotkania jest Miesięcznik „Egzorcysta”.

Są to już szóste rekolekcje weekendowe, które organizowane są przez redakcję naszego czasopisma. – Rekolekcje to z łaciny „re‑colligo” czyli „znowu zbierać, przyjmować, odzyskać”. Chodzi zatem o ponowne scalenie człowieka, który z powodu własnych grzechów, ale też ducha świata i księcia tego świata, wykoleja się mniej lub bardziej z właściwej drogi. Człowiek zatraca więź ze swoim Stwórcą i Odkupicielem, który jako jedyny może ukoić jego serce czyli głębiny jego duszy, dać mu radość i pokój, które są łaską od Boga, a nie wynikiem samodoskonalenia czy ludzkich zabiegów – mówi dr Mariusz Błochowiak, wydawca Miesięcznika. – Trzeba wiedzieć, po co się żyje, jaki jest sens i cel człowieka, co jest najważniejsze, a co mniej ważne. Co jest powierzchnią życia, a co jego głębią. Wreszcie trzeba wiedzieć, jak i o co walczyć, bo życie człowieka to nieustanna walka duchowa aż do śmierci. A stawką jest życie wieczne z Bogiem lub bez Niego czyli piekło – wyjaśnia dr Błochowiak.

Rekolekcje, które odbędą się za półtora tygodnia, poprowadzi ks. dr Andrzej Trojanowski, egzorcysta diecezji szczecińsko-kamieńskiej, diecezjalny duszpasterz studentów, prowadzący również Msze święte z modlitwą o uzdrowienie.

W trakcie rekolekcji będą konferencje oraz homilie w trakcie Mszy świętych, w których uczestnicy będą mogli wziąć udział każdego dnia. W sobotni wieczór odbędzie się też modlitwa o uzdrowienie, którą poprowadzi ks. dr Andrzej Trojanowski. Wcześniej będzie też okazja do skorzystania z sakramentu pokuty.

Rekolekcje rozpoczynają się w piątek o godz. 18, zaś kończą w niedzielę o godz. 13. Pełen program rekolekcji oraz zapisy znajdują się pod tym linkiem: www.miesiecznikegzorcysta.pl/rekolekcje

Ostatnio zmieniany niedziela, 03 wrzesień 2017 22:19

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


LAB

Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

  • adiunkt w katedrze Teologii Moralnej i Ekumenicznej KUL, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu

  •  

    biblista, publicysta, jeden z twórców pierwszych edycji „Kalendarza Ekumenicznego”.

  • filozof, wydawca, publicysta, autor ponad 50 książek. Zajmuje się zagrożeniami dla człowieka, wiary, Kościoła i Polski. Prowadzi też Akademię Dobrych Manier

Już 46 pozycji


Powered by JS Network Solutions