wtorek, 04 lipiec 2017 06:41

"Nie ma czegoś takiego jak grzech międzypokoleniowy"

Napisał
Fot. Aw58, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons Fot. Aw58, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

Na Jasnej Górze zakończyła się Europejska Konferencja Międzynarodowego Stowarzyszenia Posługi Uwalniania. Wzięło w niej udział około 500 osób - egzorcystów, kapłanów i świeckich, którzy towarzyszą w posłudze uwalniania.

Jak wyjaśnił ks. Janusz Czenczek koordynator ds. egzorcystów, posługa uwalniania pozostaje w ścisłym związku z uzdrowieniem; polega na podjęciu wszelkich możliwych starań, aby dzięki łasce Jezusa Chrystusa wyrwać daną osobę z oszustw i więzów Złego Ducha, z różnych zniewoleń i udręczeń.

Kapłan odniósł się również do tematu tzw. "grzechu międzypokoleniowego". - Dogmaty Kościoła katolickiego mówią wyraźnie: nie ma czegoś takiego jak dziedziczenie grzechu. Nie ma czegoś takiego, że mój tata zgrzeszył, a ja teraz te grzechy po nim przejmuję i coś się dzieje. Natomiast jest do przyjęcia i jest to forma, która rzeczywiście będzie funkcjonować: skutki grzechów. Zapominamy, że grzech to jest jedna rzecz, a skutki, efekty grzechu to jest zupełnie inna bajka - wyjaśnia ks. Janusz Czenczek, koordynator ds. egzorcystów.

Nasze Wydawnictwo już w zeszłym roku wydało książkę, która wyjaśnia słowami cenionych specjalistów wiele rodzących się pytań w związku z tematem tzw. grzechu międzypokoleniowego. Warto się zastanowić, skąd wzięła się idea prowadzenia modlitwy o uzdrowienie międzypokoleniowe? Jak trafiła ona do polskich kościołów? Czy miała ona swoje głębokie biblijne podłoże? A może znajdziemy w tej formie pobożności jakieś skrywane, gnostyckie wątki new age? Opcja zamówienia książki - teraz po cenie promocyjnej - znajduje się pod tym linkiem: http://monumen.pl/kategorie/3192-obciazenia-pokoleniowe-uzdrowienie.html

gosc.pl

Ostatnio zmieniany czwartek, 13 lipiec 2017 06:50

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Nowość!

Wszystkie numery

Piszą dla nas

Już 33 pozycje


Powered by JS Network Solutions