piątek, 30 czerwiec 2017 18:24

Abp Hoser: cudowne uzdrowienia są możliwe

Napisał
Fot. Janusz Halczewski, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons Fot. Janusz Halczewski, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

Arcybiskup Henryk Hoser w dzisiejszym wywiadzie dla PAP przypomniał, że w Kościele są możliwe cudowne uzdrowienia. Wypowiedź udzielona została z okazji jutrzejszych rekolekcji „Jezus na Stadionie” z o. Bashoborą.

– Oczywiście, że cudowne uzdrowienia są możliwe. Przecież w Kościele są sakramenty uzdrowienia. Wystarczy przejrzeć księgi rejestrujące intencje mszalne w parafiach - co najmniej połowa to prośby o uzdrowienie z różnych chorób. Czy księża przyjmowaliby te intencje, gdyby nie wierzyli, że Bóg chce dziś uzdrawiać? – mówi abp Henryk Hoser. – Kościół otrzymał moc uzdrawiania od Jezusa; On nam to obiecał, kiedy powiedział apostołom: "w Imię Moje będziecie uzdrawiać chorych i wypędzać złe duchy". Cudowne uzdrowienia to w Kościele codzienność, chociaż czasami o tym zapominamy – wyjaśnia hierarcha.

Ordynariusz warszawsko-praski podkreśla też, że nie należy wiązać cudownych uzdrowień z konkretnymi kapłanami, ponieważ tym, który uzdrawia, zawsze jest Jezus. – To nie jest tak, że tylko na rekolekcjach z o. Bashoborą Bóg uzdrawia. Są przypadki osób, które zostały uzdrowione w czasie modlitwy w kościele parafialnym podczas zwykłej mszy św. Tyle tylko, że te przypadki nie są tak szeroko nagłaśniane i publikowane. Często po prostu nikt się o nich nie dowiaduje. Akurat dzisiaj wysłuchałem świadectwa pewnego człowieka, który został uzdrowiony w małym kościółku we Francji, w którym modlił się całkiem sam. Tam nie było o. Bashobory, nie było w ogóle nikogo – podkreśla arcybiskup Henryk Hoser.

Jutro w Warszawie odbędą się rekolekcje „Jezus na Stadionie”, które poprowadzi o. John Bashobora. Za miesiąc zaś w Zduńskiej Woli odbędą się rekolekcje organizowane przez nasz miesięcznik, które poprowadzi ks. dr Andrzej Trojanowski, egzorcysta diecezji szczecińsko-kamieńskiej. Więcej o rekolekcjach można przeczytać pod tym linkiem: http://www.miesiecznikegzorcysta.pl/rekolekcje/item/1712-rekolekcje-miazdzaca-glowe-weza-28-30-07-2017-zdunska-wola

gosc.pl


Drodzy Czytelnicy,

okladka E099 1120

wspierajmy się nawzajem w tym trudnym czasie! Temat nowego numeru „Miesięcznika Egzorcysta to Śmierć - brama do życia. Zakupów możesz dokonać w naszej księgarni internetowej MONUMEN.PL

Polecamy

 • najnowszy numer „Miesięcznika Egzorcysta”, również w wersji cyfrowej.
 • prenumeratę „Miesięcznika Egzorcysta” w wersji papierowej lub cyfrowej
 • duży wybór książek oraz archiwalne numery miesięcznika, także w wersji cyfrowej oraz
 • dewocjonalia.

Nie musisz wychodzić z domu. „Miesięcznik Egzorcysta” i książki prześlemy na Twój adres.

Bądźmy razem

Zespół „Miesięcznika Egzorcysta”

Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

 • historyk sztuki, publicysta,
  interesuje się stykiem
  obszarów teologii, historii
  i kultury

 •  

  krajowy duszpasterz powołań, specjalista profilaktyki i terapii uzależnień, publicysta

 • psycholog o specjalizacji wychowawczej i sportowej, publicystka, autorka książki „Psychologia jak religia. Religia jak psychologia”

Już 67 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem