piątek, 30 czerwiec 2017 18:24

Abp Hoser: cudowne uzdrowienia są możliwe

Fot. Janusz Halczewski, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons Fot. Janusz Halczewski, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

Arcybiskup Henryk Hoser w dzisiejszym wywiadzie dla PAP przypomniał, że w Kościele są możliwe cudowne uzdrowienia. Wypowiedź udzielona została z okazji jutrzejszych rekolekcji „Jezus na Stadionie” z o. Bashoborą.

– Oczywiście, że cudowne uzdrowienia są możliwe. Przecież w Kościele są sakramenty uzdrowienia. Wystarczy przejrzeć księgi rejestrujące intencje mszalne w parafiach - co najmniej połowa to prośby o uzdrowienie z różnych chorób. Czy księża przyjmowaliby te intencje, gdyby nie wierzyli, że Bóg chce dziś uzdrawiać? – mówi abp Henryk Hoser. – Kościół otrzymał moc uzdrawiania od Jezusa; On nam to obiecał, kiedy powiedział apostołom: "w Imię Moje będziecie uzdrawiać chorych i wypędzać złe duchy". Cudowne uzdrowienia to w Kościele codzienność, chociaż czasami o tym zapominamy – wyjaśnia hierarcha.

Ordynariusz warszawsko-praski podkreśla też, że nie należy wiązać cudownych uzdrowień z konkretnymi kapłanami, ponieważ tym, który uzdrawia, zawsze jest Jezus. – To nie jest tak, że tylko na rekolekcjach z o. Bashoborą Bóg uzdrawia. Są przypadki osób, które zostały uzdrowione w czasie modlitwy w kościele parafialnym podczas zwykłej mszy św. Tyle tylko, że te przypadki nie są tak szeroko nagłaśniane i publikowane. Często po prostu nikt się o nich nie dowiaduje. Akurat dzisiaj wysłuchałem świadectwa pewnego człowieka, który został uzdrowiony w małym kościółku we Francji, w którym modlił się całkiem sam. Tam nie było o. Bashobory, nie było w ogóle nikogo – podkreśla arcybiskup Henryk Hoser.

Jutro w Warszawie odbędą się rekolekcje „Jezus na Stadionie”, które poprowadzi o. John Bashobora. Za miesiąc zaś w Zduńskiej Woli odbędą się rekolekcje organizowane przez nasz miesięcznik, które poprowadzi ks. dr Andrzej Trojanowski, egzorcysta diecezji szczecińsko-kamieńskiej. Więcej o rekolekcjach można przeczytać pod tym linkiem: http://www.miesiecznikegzorcysta.pl/rekolekcje/item/1712-rekolekcje-miazdzaca-glowe-weza-28-30-07-2017-zdunska-wola

gosc.pl

5 komentarzy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

  • filozof, teolog, wykładowca akademicki, znawca historii mistyki, nowych ruchów religijnych i sekt, demonologii oraz problematyki okultyzmu i ezoteryzmu. Prowadzi wykłady na licznych uniwersytetach w Polsce (m. in. na KUL, Ignatianum) i za granicą. Jest konsultantem egzorcystów katolickich w kraju i za granicą oraz wykładowcą m. in. na Międzynarodowych Zjazdach Egzorcystów organizowanych przez międzynarodowe Stowarzyszenie Egzorcystów, założone przez ks. Gabriele'a Amortha.

  • Redaktor Naczelny miesięcznika Egzorcysta

  • historyk sztuki, wykładowca na Politechnice Lubelskiej, rekolekcjonista

Już 55 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions