wtorek, 27 czerwiec 2017 12:53

Papież Franciszek: chrześcijanin nie idzie do wróżki

Napisał
Fot. twitter.com/Pontifex_pl Fot. twitter.com/Pontifex_pl

Podczas wczorajszej Mszy porannej papież apelował, by nie być statycznym, by ufać Bogu. Zwrócił też uwagę, że chrześcijanin nie może chodzić do wróżki, by poznać przyszłość. Była to ostatnia Msza święta publiczna przed wakacyjną przerwą.

– Bycie chrześcijaninem pociąga zawsze za sobą ten wymiar ogołocenia, który swą pełnię znajduje w ogołoceniu Chrystusa na krzyżu. Zawsze jest jakieś: idź, zostaw, by zrobić pierwszy krok. Idź i odejdź z tej ziemi, zostaw swych krewnych, dom twego ojca. Jeśli poszperamy trochę w pamięci, zobaczymy, że w Ewangeliach powołanie uczniów to zawsze jakiejś: odejdź stąd, zostaw, pójdź. Podobnie było też z prorokami, nieprawdaż? Pomyślmy o Elizeuszu, pracującym na polu. Zostaw i pójdź. „Pozwól mi przynajmniej pożegnać rodziców”. „Idź, ale potem wracaj”. Zostaw i pójdź – mówił papież Franciszek.

Ojciec święty podkreślił, że chrześcijanie muszą mieć w sobie gotowość do ogołocenia, inaczej nie są prawdziwymi chrześcijanami, podobnie jak nie są nimi ci, którzy nie dają się ogołocić i ukrzyżować z Jezusem. Abraham okazał posłuszeństwo w wierze, wyruszając do ziemi, którą miał otrzymać jako swe dziedzictwo. Nie wiedział jednak, dokąd zmierza. – Chrześcijanin nie ma horoskopu, by poznać przyszłość. Nie idzie do wróżki mającej kryształową kulę lub czytającej z ręki. Nie. On nie wie, dokąd idzie. Jest prowadzony. I to stanowi jakby pierwszy wymiar naszego chrześcijańskiego życia: ogołocenie. Jednakże to ogołocenie czemu służy? Statycznej ascezie? Nie, na pewno nie! Służy zmierzaniu do wypełnienia obietnicy. I to jest drugi wymiar. Jesteśmy ludźmi, którzy zmierzają do pewnej obietnicy, do spotkania, do czegoś: ziemi, jak Bóg mówi Abrahamowi – którą ma otrzymać jako dziedzictwo – powiedział papież.

Współcześnie jednak coraz więcej osób korzysta z porad wróżek, czarnoksiężników i popada w okultyzm. W naszej Księgarni możecie znaleźć książkę „Fałszywi nauczyciele. Sekty dzisiaj” autorstwa ks. Mariusza Gajewskiego, która jest pomocnym narzędziem w demaskowaniu duchowych dróg na skróty, którymi mamią współczesnego człowieka rozmaite sekty. Szczegółowy opis oraz opcja wysyłki (obecnie z rabatem 15%!) znajdują się pod tym linkiem: http://monumen.pl/kategorie/3916-falszywi-nauczyciele-sekty-dzisiaj.html

gosc.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Nowość!

Wszystkie numery

Piszą dla nas

Już 33 pozycje


Powered by JS Network Solutions