czwartek, 01 czerwiec 2017 16:24

Atakują twórców filmu o świętym Maksymilianie Kolbe. Oświadczenie producenta

Napisał
Fot. Wikimedia Commons Fot. Wikimedia Commons

Część środowisk, w tym "Tygodnik Powszechny" oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej, atakują twórców filmu "Dwie korony", który opowiada o życiu świętego Maksymiliana Marii Kolbego. Film miał niedawno premierę podczas festiwalu w Cannes. O filmie informowaliśmy także na naszej stronie (np. pod tym linkiem: http://www.miesiecznikegzorcysta.pl/informacje/item/1715-dwie-korony-premiera-filmu-o-sw-maksymilianie-kolbe).

Poniżej pełna treść oświadczenia Michała Kondrata, producenta filmu, które zostało wydane wczoraj:

Oświadczenie Michała Kondrata – producenta filmu „Dwie Korony”

Oświadczenie w związku z nieprawdziwymi informacjami, rozpowszechnianymi przez Tygodnik Powszechny i Polski Instytut Sztuki Filmowej nt. światowej premiery filmu "Dwie Korony", która miała miejsce 22 maja podczas Festiwalu w Cannes.

Oświadczam, że w żadnym z komunikatów, które przekazywaliśmy mediom przez agencję enterPR, nie podawaliśmy, że film startuje w konkursie, a jedynie, że jego światowa premiera odbędzie się podczas Festiwalu w Cannes. Film został zaprezentowany na Marche du Film, które są spójną częścią Festiwalu Filmowego w Cannes.

Potwierdzeniem, że światowa premiera "Dwóch Koron" odbyła się podczas Festiwalu, jest fakt, iż została ona zarejestrowana na portalu filmsfestivals.com: http://www.filmfestivals.com/blog/cannes_market_dailies/two_crowns_world_premiere_at_march_du_film_in_cannes

Z przykrością odnotowuję fakt, iż Tygodnik Powszechny i Polski Instytut Sztuki Filmowej rozpowszechniają nieprawdziwe informacje nt. obecności polskich produkcji podczas festiwalu. Z naszych informacji wynika, że film "Dwie Korony" był jedyną polską, nową, pełnometrażową produkcją pokazaną podczas Festiwalu na Marche du Film.

Wszystkie inne tytuły, o których pisze PISF i Tygodnik Powszechny to koprodukcje międzynarodowe, gdzie często udział polski jest niewielki lub filmy, które miały już swoje premiery na poprzednich targach czy festiwalach.

Moim założeniem, jako producenta, od początku było, by światowa premiera odbyła się w Cannes w sposób umożliwiający prezentację filmu dystrybutorom z innych krajów. Dlatego wraz z TVP zdecydowaliśmy się uczynić to podczas Festiwalu w Cannes na Marche du Film. I udało się! Film został dobrze przyjęty i zaowocował zapytaniami w sprawie możliwości zakupu licencji na inne rynki. Na tę chwilę otrzymaliśmy już kilka ofert zagranicznych na zakup praw do emisji filmu i prowadzimy rozmowy na temat dystrybucji na kolejne kraje. Uważam więc, że już teraz możemy mówić o sukcesie! I o tym poinformowały Wiadomości TVP.

Insynuacje, że informowaliśmy, iż film startuje w konkursie są nieprawdziwe i mają na celu wprowadzenie w błąd opinii publicznej. Zdaje się, że PISF nie jest w komfortowej sytuacji i nie potrafi wytłumaczyć swoich wcześniejszych komunikatów. Na pytania dziennikarzy dotyczących polskich produkcji prezentowanych podczas festiwalu w Cannes podaje jedynie tytuły międzynarodowych koprodukcji.

Stwierdzam więc, że komunikat, rozpowszechniany przez firmę enterPR, o tym, że "Dwie Korony" są jedyną nową polską (100% kapitału polskiego), pełnometrażową produkcją pokazywaną premierowo w Cannes, jest prawdziwy, jednak został przeinaczony i zmanipulowany przez Tygodnik Powszechny, a potem inne media.

 

Z poważaniem

Michał Kondrat

Producent i reżyser filmu „Dwie Korony”

Kondrat-Media Sp. z o.o.

 

Ostatnio zmieniany czwartek, 01 czerwiec 2017 21:13

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Nowość!

Wszystkie numery

Piszą dla nas

Już 33 pozycje


Powered by JS Network Solutions