poniedziałek, 29 maj 2017 22:15

Kard. Müller rozwiewa wątpliwości w sprawie „Amoris laetitia”

Napisał
Fot. Dr Meierhofer, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons Fot. Dr Meierhofer, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

Kardynał Gerhard Müller rozwiewa wszelkie wątpliwości dotyczące adhortacji apostolskiej „Amoris laetitia”, wobec której powstała burza z powodu niejasności papieskiego przekazu. Papież nie może zmienić nauczania Chrystusa, choć wielu biskupów na świecie tak to zinterpretowało.

Kardynał w rozmowie z amerykańską telewizją EWTN zaznaczył, że papież jako następca Piotra i namiestnik Chrystusa nie ma prawa głosić nauczania, które stoi w sprzeczności do nauki Jezusa. – Papież i magisterium mają jedynie interpretować te słowa, a doktryna o nierozerwalności małżeństwa jest całkiem jasna – mówi kard. Müller. Dodaje też, że papież chce pomóc ludziom, którzy żyją w zsekularyzowanym świecie i nie rozumieją w pełni, czym jest chrześcijańskie życie.

Hierarcha odniósł się też do przypisu, w którym papież dopuszcza możliwość przystępowania do sakramentów. Warunkiem koniecznym przystąpienia do spowiedzi jest nawrócenie i postanowienie poprawy. – Oznacza to zatem, że przypis ten dotyczy wyłącznie takich przypadków, gdy penitenci są gotowi żyć jak brat z siostrą – wyjaśnia kardynał Müller.

Kard. Müller został też zapytany o to, co dzieje się dzisiaj z katolickimi biskupami. Episkopaty Niemiec i Malty inaczej niż on interpretują „Amoris Laetitia” i przewidują dopuszczanie do sakramentów bez zmiany stylu życia. Biskupi USA i Kanady są w tej sprawie podzieleni. Kard. Müller odpowiedział, że nie jest dobrze, kiedy episkopaty zabierają się do oficjalnej interpretacji Papieża. – To nie jest katolickie – powiedział prefekt Kongregacji Nauki Wiary. – Mamy dokument papieża, który musi być odczytywany w kontekście całości katolickiej Tradycji. Nie ma dwóch magisteriów: jedno papieża, a drugie biskupów. Jest to błędne rozumowanie, które szkodzi Kościołowi – stwierdza kard. Müller.

Jeśli nie miałeś nadal okazji, w naszej internetowej Księgarni można zamówić adhortację "Amoris laetitia". Znajduje się ona pod tym linkiem: http://monumen.pl/kategorie/3690-adhortacja-amoris-laetitia-o-milosci-w-rodzinie.html

Kontrrewolucja.net, Gosc.pl, Radiovaticana.va

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 29 maj 2017 22:22

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Nowość!

Wszystkie numery

Piszą dla nas

Już 33 pozycje


Powered by JS Network Solutions