piątek, 26 maj 2017 13:05

Małżeństwo opowiada, jak odejść od Świadków Jehowy (WIDEO)

Napisał
Fot. YouTube Fot. YouTube

Krystian i Paulina opowiadają o tym, jak od dziecka byli wciągnięci do sekty Świadków Jehowy i jak udało się im z niej wyjść oraz ułożyć życie.

Krystian urodził się w sekcie. Przeszedł obrzęd inicjacji nazywany „chrztem” w wieku 11 lat, zaś jego żona, Paulina, w wieku 16 lat. Oboje poznali się będąc Świadkami Jehowy.

– Każdy Świadek Jehowy ma zestaw obowiązków. Musi chodzić do służby, czyli chodzić od domu do domu. Ma przydzielony swój teren, musi zdawać sprawozdania z tej służby, czyli ile godzin poświęca miesięcznie, ile czasopism daje, jakie rozmowy, z kim, ile czasu na to poświęca – mówi Paulina. – Całe życie jesteśmy szkoleni do tego, aby wiedzieć, jak rozmawiać z ludźmi – dodaje jej mąż, Krystian.

Poniżej pełne świadectwo Krystiana i Pauliny opublikowane na początku tego roku. Film należy przewinąć do 12-ej sekundy, gdzie zaczyna się świadectwo i opowieść.

Świadkowie Jehowy to sekta założona przez Charlesa Taize Russela w USA. Na całym świecie powstaje coraz więcej  organizacji, które pomagają wrócić do samodzielności członkom grupy. Nieraz są zakładane i prowadzone przez byłych Świadków Jehowy.

Na stronie naszej księgarni dostępna jest książka naszego wydawnictwa, która porusza tematykę sekt i fałszywych proroków we współczesnych czasach. Można ją nabyć pod tym linkiem: http://monumen.pl/kategorie/3916-falszywi-nauczyciele-sekty-dzisiaj.html

Ostatnio zmieniany piątek, 26 maj 2017 13:12

1 komentarz

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Nowość!

Wszystkie numery

Piszą dla nas

Już 33 pozycje


Powered by JS Network Solutions