środa, 10 maj 2017 16:37

Papież: W Fatimie zawierzę Matce Bożej losy ludzkości

Napisał
Fot. twitter.com/ranaalikash Fot. twitter.com/ranaalikash

Papież Franciszek zapowiedział, że w Fatimie zawierzy Matce Bożej losy ludzkości. Zaapelował, by duchowo przyłączyć się do jego pielgrzymki. Papież będzie w Fatimie w piątek i w sobotę z okazji 100-lecia objawień.

– Udaję się jako pielgrzym do Fatimy, by zawierzyć Matce Bożej doczesne i wieczne losy ludzkości i prosić o błogosławieństwo Niebios na jej drogach – mówi ojciec święty Franciszek na placu Świętego Piotra. – Proszę wszystkich, by przyłączyli się do mnie jako pielgrzymi nadziei i pokoju; niech wasze ręce złożone do modlitwy wciąż wspierają moje dłonie – dodaje papież.

Ojciec święty w katechezie na temat chrześcijańskiej nadziei mówił także o Maryi wskazując, że jest „matką nadziei”. Wskazał, że jest kobietą, która „nie ulega przygnębieniu w obliczu niepewności jutra, zwłaszcza gdy wiele spraw się nie układa” oraz że „nie jest kobietą, która gwałtownie protestuje, która pomstuje na losy życia, często ukazujące wrogie oblicze”. – Maryja słucha – mówi papież.

Papież Franciszek w piątek i w sobotę w Fatimie z okazji 100-lecia objawień Matki Bożej w tamtym miejscu. Przypominamy, że temat Fatimy jest tematem przewodnim w najnowszym numerze Miesięcznika „Egzorcysta”. W tym linku znajdziecie omówienie i fragmenty artykułów: http://www.miesiecznikegzorcysta.pl/component/k2/itemlist/tag/57

gosc.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Nowość!

Wszystkie numery

Piszą dla nas

  • Pochodzi z parafii Niegowić. Jest dyrektorem agencji informacyjnej Vatican Service News w Rzymie. Jako dziennikarz brał udział w pielgrzymkach Jana Pawła II i Benedykta XVI, wchodząc w skład Volo Papale. Jest autorem kilku książek i filmów dokumentalnych oraz założycielem i opiekunem charyzmatycznych grup modlitewnych we Włoszech, którym patronuje bł. Jan Paweł II. Był bliskim współpracownikiem śp. bpa Pavla Hnilicy. Obecnie jest jednym z najbliższych współpracowników kard. Ivana Diasa, byłego prefekta Kongregacji Ewangelizacji Narodów i Krzewienia Wiary.

  • były instruktor karate combat (trzeci dan)

  • dyrektor Pallotyńskiej Szkoły
    Nowej Ewangelizacji
    i moderator generalny wspólnoty
    „Przyjaciele Oblubieńca”

Już 36 pozycji


Powered by JS Network Solutions