poniedziałek, 08 maj 2017 16:35

Abp Sheen: nie wolno nam zwątpić

Napisał
Fot. Facebook.com/arcybiskupfultonjsheen Fot. Facebook.com/arcybiskupfultonjsheen

Kilka słów Czcigodnego Sługi Bożego z 1943 roku jasno przypomina, że chrześcijanie nie powinni ulegać zwątpieniu. Poniżej pełen wpis przetłumaczony i umieszczony na stronie abpsheen.pl.

Interesujące jest, że zarówno na samym początku, jak i pod sam koniec swojej publicznej działalności nasz Pan ostrzegł ludzi, aby nie zwątpili z powodu Jego chwilowej porażki. Na początku powiedział: “Błogosławiony jest ten, kto we Mnie nie zwątpi" (Mt 11,6). Noc, w którą udał się do Ogrójca, zapowiedział swym Apostołom mówiąc: “Wszyscy zwątpicie we Mnie”. (Mk 14,27).

Cytując prastare proroctwo dotyczące nie tylko Jego kapitulacji wobec sił zła, lecz również ich nielojalności, powiedział: “Uderzę pasterza, a rozproszą się owce stada” (Mt 26,31).

Zwątpienia są nieuniknione, gdy Bóg działa przez człowieka i gdy Wieczność działa w czasie!

Bóg pod postacią dziecka – to niedorzeczne! Bóg wiszący na krzyżu w obszarpanej ludzkiej postaci – to niedorzeczne! Bóg obecny pod postacią chleba – to niedorzeczne! Bóg odpuszczający grzech za pośrednictwem człowieka – to niedorzeczne! Bóg oznajmiający swą nieomylną prawdę przez człowieka – to niedorzeczne! Bóg nadający człowiekowi moc wiązania i rozwiązywania na ziemi i w niebie – to niedorzeczne!

Ale Jego upomnienie brzmi: “Błogosławiony jest ten, kto we Mnie nie zwątpi" (Mt 11,6).

Czyż Bóg nie ma racji ostrzegając nas, abyśmy nie wątpili na widok Jego porażki? Czy Bóg byłby Bogiem, gdyby mógł czynić użytek jedynie z dobra?

Dobro jest Jego powolnym narzędziem, lecz czyż Boska Moc nie powinna być w stanie używać również opornych narzędzi dla swoich celów? Każdy może czynić użytek z dobra.

Arcybiskup Fulton J. Sheen

Źródło: "The Divine Verdict", 1943 r., str. 2-4.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 08 maj 2017 16:39

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Nowość!

Wszystkie numery

Piszą dla nas

Już 36 pozycji


Powered by JS Network Solutions