wtorek, 28 luty 2017 17:07

Kard. Sarah proponuje powrót do Tradycji. Powołuje się na papieża Franciszka

Napisał
Fot. YouTube Fot. YouTube

- Jest bardzo ważne, aby kapłani i wierni jak najszybciej powrócili razem zwrócili się w tym samym kierunku – na wschód lub przynajmniej ku absydzie, ku Panu, który przychodzi – mówił kard. Robert Sarah podczas konferencji „Sacra Liturgia”. Zachęcał też, by wierni przyjmowali Komunię Świętą na klęcząco.

- Uważam, że to bardzo ważny krok, aby zapewnić, że podczas celebracji Mszy świętej to Bóg jest najważniejszy – powiedział kardynał. - Drodzy bracia, powinniśmy wsłuchiwać się w lament Boga, który przemawia do nas słowami proroka Jeremiasza: "do Mnie zaś obracają się plecami, a nie twarzą" (Jr, 2,27). Odwróćmy się znów twarzą do Boga! – zaapelował kapłan. Zaapelował też, by „wszędzie, gdzie tylko jest to możliwe, wcielali w życie tę praktykę”.

W swoim wystąpieniu kard. Robert Sarah zachęcił też, by wszyscy katolicy przyjmowali postawę klęczącą podczas przyjmowania Komunii Świętej. – Klękanie podczas Komunii Świętej (chyba, że jest się chorym) to podstawa - stwierdził Prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. - Na Zachodzie to sposób na cielesne adorowanie Pana, naszego Boga. To sam w sobie akt modlitwy. Jeśli klękanie lub przyklęknięcie znikło z naszej liturgii, musi być natychmiast przywrócone, szczególnie podczas przyjmowanie naszego Pana w świętej Komunii – mówił kapłan.

Ważnym elementem przemowy kapłana był fakt, że to sam papież Franciszek zachęcił do głębszego przyjrzenia się tradycyjnej liturgii. - Nasz Ojciec Święty papież Franciszek ma ogromny szacunek dla liturgicznej wizji, jaką zapoczątkował papież Benedykt XVI – powiedział kardynał Robert Sarah. Wcześniej przełomem było zezwolenie przez papieża Benedykta XVI odprawianie Mszy świętych w rycie trydenckim.

Konferencja „Sacra Liturgia” odbyła się na początku lipca w Londynie.

Ponad 71-letni kardynał Robert Sarah jest Prefektem Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Jest najwyższym autorytetem w tym zakresie zaraz po papieżu.

Gosc.pl; Pch24.pl


Drodzy Czytelnicy,

okladka E099 1120

wspierajmy się nawzajem w tym trudnym czasie! Temat nowego numeru „Miesięcznika Egzorcysta to Śmierć - brama do życia. Zakupów możesz dokonać w naszej księgarni internetowej MONUMEN.PL

Polecamy

  • najnowszy numer „Miesięcznika Egzorcysta”, również w wersji cyfrowej.
  • prenumeratę „Miesięcznika Egzorcysta” w wersji papierowej lub cyfrowej
  • duży wybór książek oraz archiwalne numery miesięcznika, także w wersji cyfrowej oraz
  • dewocjonalia.

Nie musisz wychodzić z domu. „Miesięcznik Egzorcysta” i książki prześlemy na Twój adres.

Bądźmy razem

Zespół „Miesięcznika Egzorcysta”

Wszystkie numery

Piszą dla nas

Już 67 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem