Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 16 styczeń 2017 17:38

Beatyfikacja siostry Łucji coraz bliżej

Napisał
Fot. Wikimedia Commons Fot. Wikimedia Commons

W diecezji Coimbra zakończono diecezjalny etap procesu beatyfikacyjnego siostry Łucji, jednej z trojga uczestników objawień w Fatimie w 1917 roku. Portugalska diecezja otworzyła proces w 2008 roku, trzy lata po śmierci siostry Łucji.

Dokumenty z procesu zostały już skierowane do Watykanu. Siostra Agnela Coelho, postulatorka procesu beatyfikacyjnego, wyjaśnia, że diecezjalna faza przedłużyła się z uwagi na ogromne zbiory materiałów, które dotyczą kandydatki dotyczącej portugalskiej wizjonerki. Dodaje też, że 13 lutego w klasztorze św. Teresy, gdzie zmarła, zostanie uroczyście zamknięty diecezjalny proces beatyfikacyjny.

Siostra podkreśla też, że konieczne było przestudiowanie 70 tys. listów, które otrzymała i jakie wysłała siostra Łucja w czasie swojego życia. - To bardzo bogaty zbiór zawierający korespondencję zarówno z wiernymi z całego świata, jak też z papieżami, kardynałami i ambasadorami - mówi siostra Angela.

Łucja dos Santos (1907-2005) była jedną z trojga dzieci, którym w 1917 r. przez sześć miesięcy ukazywała się Matka Boża, prosząc o modlitwę o pokój na świecie i pokutę w intencji nawrócenia grzeszników. Pozostała dwójka: Hiacynta (1910-1920) i Franciszek (1908-1919) Marto, została już wyniesiona na ołtarze w 2000 r. Łucja, która została karmelitanką, przez ostatnie 57 lat żyła w klasztorze św. Teresy w Coimbrze.

Benedykt XVI zgodził się na rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego s. Łucji już 13 lutego 2008 r., w trzecią rocznicę jej śmierci, mimo że prawo kościelne wymaga upływu co najmniej pięciu lat od zgonu kandydata na ołtarze.

Pch24.pl

Redakcja

Najnowsze od Redakcja

Artykuły powiązane