czwartek, 29 grudzień 2016 15:15

Zmarł ks. prałat Jan Szymborski, egzorcysta

Fot. YouTube Fot. YouTube

Wczorajszego dnia odszedł do Pana ks. Jan Zygmunt Szymborski. Święcenia przyjął z rąk kardynała Stefana Wyszyńskiego. Od 17 lat pełnił posługę egzorcysty na terenie archidiecezji warszawskiej. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w nowym roku.

Ks. prałat urodził się 13 sierpnia 1922 roku w Ustanowie. W wieku 28 lat przyjął święcenia kapłańskie. Od 1971 roku był proboszczem parafii Dzieciątka Jezus w Warszawie, potem zaś został jej rezydentem. Od 1999 roku pełnił posługę jako egzorcysta w archidiecezji warszawskiej.

Kapłan był również związany z duszpasterstwem tradycjonalistycznym. - Przed laty był między innymi duszpasterzem „grupy wiernych pragnących uczestniczyć we Mszy świętej w rycie przedsoborowym”, w Warszawie – pierwszym wyznaczonym do tego zadania przez Prymasa Glempa, w roku 1996 – wspomina Paweł Milcarek z „Christianitas”. - Przede wszystkim jednak pamiętam Księdza Prałata jako kapłana gotowego nas wspierać i posługiwać wśród nas z całym oddaniem – mimo że tak byliśmy odlegli od jego własnych wyobrażeń. Lojalny wobec swojego Biskupa, był także solidarny i opiekuńczy wobec tych, do których Biskup go posłał. To było naprawdę coś – pisze Milcarek.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 3 stycznia 2017 roku Mszą świętą o godzinie 12 w kościele pw. Dzieciątka Jezus. O godzinie 14 nastąpi złożenie ciała do grobu rodzinnego na Cmentarzu Powązkowskim.

Fronda.pl, Christianitas.org, Wiki

Ostatnio zmieniany czwartek, 29 grudzień 2016 21:06

1 komentarz

 • Link do komentarza Zbyszek czwartek, 29 grudzień 2016 23:04 napisane przez Zbyszek

  Pamiętam księdza z lat '80 ubiegłego wieku ( jak to brzmi ). Szczególnie rok 1985 gdy prowadził rekolekcje oazowe ONŻ IIIst. w Kadłubie (woj. Opolskie). To był wspaniały człowiek, taki cichy i pełen pokory. Umiał jednać ludi i wygaszać konflikty między nimi.
  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

  Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

 • Dr Hunter Baker profesor nauk politycznych na Union University w Jackson (Tennessee, USA).

  Autor głośnej książki „The End of Secularism” (2009). Laureat (2011) prestiżowej nagrody Michael Novak Award przyznawanej przez Acton Institute. 

 • redaktor naczelny
  czasopisma „Królowa
  Różańca Świętego”

 • doktor habilitowany, teolog, kierownik Katedry Duchowosci Katolickiej KUL 

Już 57 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions