wtorek, 27 grudzień 2016 18:06

Tylko w tym roku wymordowano prawie 100 tys. osób za wiarę w Chrystusa

Fot. Pixabay Fot. Pixabay

Raport Centrum Studiów nad Nowymi Religiami pokazuje przerażającą rzeczywistość – chrześcijanie są najbardziej prześladowaną grupą religijną na świecie. Tylko w tym roku za wiarę w Chrystusa zamordowano 90 tysięcy osób.

– Nie zapominamy ani też nie próbujemy umniejszyć cierpień przedstawicieli innych religii, jednak wyraźnie musimy powiedzieć, że to chrześcijanie stanowią grupę religijną najbardziej prześladowaną na świecie. Różnice w liczbach podawanych przez niektóre organizacje związane są z różnym podejściem do omawianego zjawiska – mówi dyrektor Centrum, prof. Massimo Introvigne Radiu Watykańskiemu.

– Niektórzy zaliczają tylko te przypadki, gdy ktoś staje w obliczu tragicznego wyboru: “albo zanegujesz swą wiarę, albo umrzesz”, a takich sytuacji są rokrocznie setki. Inni wymieniają kategorię osób, które świadomie zdawały sobie sprawę z tego, że za pełnienie pewnych dzieł, gestów, czy praktyk może czekać je śmierć. I tu można już mówić o tysiącach ludzi. Jeśli jednak skupimy się na osobach, którym odebrano życie tylko dlatego, że były chrześcijanami, liczba ta sięga 90 tys., co znaczy, iż ktoś zostaje zabity co sześć minut – mówi profesor.

Raport wpisuje się w słowa papieża Franciszka. Drugiego dnia świąt ojciec święty w rozważaniu przed modlitwą „Anioł Pański” powiedział, że „świat nienawidzi chrześcijan”. – Świat nienawidzi chrześcijan z tego samego powodu z jakiego nienawidził Jezusa, ponieważ On przyniósł światło Boga, a świat woli ciemność, aby ukryć swoje złe uczynki – mówił papież.

Włoski historyk zauważa, że obecnie wyznawcy Chrystusa szczególnie cierpią z ręki Państwa Islamskiego. Wskazuje zarazem, iż wszystko inicjuje brak tolerancji, który staje się przedsionkiem najpierw dyskryminacji, a następnie prześladowań.

wpolityce.pl; panstwochrzescijanskie.pl

Ostatnio zmieniany wtorek, 27 grudzień 2016 18:14

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

Już 57 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions