wtorek, 30 wrzesień 2014 23:21

Satanizm - historia i mity

 

 

Massimo Introvigne jest socjologiem. Zagadnieniem ruchów religijnych i ezoterycznych zajmuje się od 1980 roku. Zjawisko obecności czcicieli diabła w przestrzeni społecznej miał okazję zaobserwować kilka lat wcześniej w Stanach Zjednoczonych, a wspomnienie tego doświadczenia zamieścił również we wstępie do swojej książki: Było lato 1973 roku. Odbywałem właśniemoją pierwszą podróż po Stanach Zjednoczonych wypożyczonym samochodem, w towarzystwie kolegi z liceum, które dopiero co ukończyłem. Poznawałem uroki legendarnej Kalifornii. Na mapie San Francisco oznaczono jako godny uwagi dom numer 6114 przy California Street. Było to ni mniej, ni więcej jak miejsce zamieszkania Czarnego Papieża.

 

Zdaniem włoskiego badacza obecnie możemy mówić wręcz o renesansie praktyk magicznych i okultystycznych. W ostatnich latach potwierdzono wiele zbrodni, które zostały dokonane przez wyznawców Szatana. Pomocne w zrozumieniu tej subkultury jest sięgnięcie do historii satanizmu, do informacji o pierwszych czarnych mszach i procesach o czary

 

Massimo Introvigne,
„Satanizm − historia, mity”,
Kraków 2014. Książka wydana przez
Wydawnictwo św. Stanisława BM
 w twardej oprawie, ma 601 stron.
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 07 wrzesień 2015 09:40
Wojciech Łapiński

Wieloletni redaktor portalu publicystycznego i informacyjnego Prawica.net. Publikował w "Najwyższym Czasie!", "Opcji na Prawo", "Buncie Młodych Duchem", "Miesięczniku Egzorcysta". W wolnym czasie lubi dobrą książkę i spacery z psem. Częstochowianin z wyboru.

Najnowsze od Wojciech Łapiński

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

  • egzorcysta diecezji warszawskiej

  • egzorcysta diecezji lwowskiej na Ukrainie

  • lekarz, doktor medycyny, etyk, teolog. Publikuje w czasopismach naukowych zagadnienia ze styku medycyny, filozofii i teologii. Zajmuje się neurologicznymi kryteriami śmierci człowieka. 2012-16 był wykładowcą teologii moralnej i bioetyki na Angelicum w Rzymie. Główne książki: Medycyna na krawędzi (2011), Człowiek umiera tylko raz (2013)

Już 57 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions