poniedziałek, 04 sierpień 2014 10:06

Wszyscy śpiewają z miłości do Boga

 

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Religijnej SOLI DEO wpisał się na stałe w krajobraz kulturalny Biłgoraja, który już po raz piętnasty gościł młodych wykonawców z całej Polski. Talent, młodość, pogoda ducha – śmiało można powiedzieć, że 5 i 6 lipca mieliśmy do czynienia z prawdziwą wiosną Kościoła.

 

Myliłby się ten, kto by sądził, że biłgorajski festiwal jest serią występów amatorskich grup i solistów wykonujących ckliwe religijne piosenki. Przeciwnie, niezorientowanych widzów zaskakuje niezwykle wysoki poziom artystyczny wydarzenia. – Spodziewałem się amatorskiej imprezy, a tymczasem trafiłem na prawdziwą ucztę duchową, wydarzenie wyjątkowe nie tylko w skali regionu, ale i kraju – stwierdził młody człowiek, dla którego biłgorajski festiwal okazał się zachwycającym odkryciem. Poziom tegorocznych zmagań był tak wysoki, że Jury pod przewodnictwem Tomasza Książka miało problem z wytypowaniem uczestnika, który na tyle dominowałby nad pozostałymi, aby przyznać mu festiwalową Grand Prix – czego w tym roku nie uczyniono. Listę laureatów otworzyły Iga Fierka z Żukowa i zespół Etta z Rumii, którym przyznano wyróżnienia. Trzecia nagroda trafiła do zespołu Agape z Żukowa, zaś laureatką drugiego miejsca została Ewelina Michalewska z Rumii.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 07 wrzesień 2015 09:39

Najnowsze od Krzysztof Warecki

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

  • teolog dogmatyk, personalista

  • kapłan Archidiecezji Warszawskiej, profesor zwyczajny i kierownik Katedry Egzegezy Starego Testamentu na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, laureat Nagrody Ratzingera 2014

  • polski inżynier, nauczyciel akademicki, działacz pro-life, publicysta.

Już 57 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions