piątek, 30 maj 2014 16:56

Nauczmy się rozmawiać

Napisała

 

-- Co robić, by zbudować dobre relacje ze swoim dzieckiem? Jak zyskać i utrzymać jego zaufanie?Od dnia narodzin dziecko uczy się zaufania od rodziców. Przyjemnie jest patrzeć, jak malec rozwija się, uśmiecha, uczy nowych rzeczy. W rodzinie tworzą się więzi międzyludzkie i kształtuje stosunek do świata. Jednym z głównych celów budowania zaufania naszego dziecka do nas jest zapewnienie mu poczucia bezpieczeństwa. W każdym wieku dziecku potrzebna jest pewność, że nic złego się nie stanie, bo są przy nim mama i tata. Wzrastając w tej pewności, kształtuje własny obraz jako osoby pewnej siebie w pozytywnym tego słowa znaczeniu – dobrej samooceny i poczucia własnej wartości.

 

Rodzice dbają o swoje dziecko i oczekują od niego posłuszeństwa. Chcieliby, żeby ich rozumiało. Gdy w komunikacie skierowanym do dziecka zawarta jest duża liczba słów, możemy się spodziewać, że nie wszystko zostanie usłyszane, zrozumiane i zapamiętane. O tym, że dziecko nas rozumie, dowiadujemy się, otrzymując informację zwrotną w dialogu. Dialog, czyli rozmowa między dwiema lub więcej osobami, to podstawowa forma wypowiedzi.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 07 wrzesień 2015 09:38
Ludwika Filipowicz

psycholog i fizjoterapeuta


Drodzy Czytelnicy,

okladka E099 1120

wspierajmy się nawzajem w tym trudnym czasie! Temat nowego numeru „Miesięcznika Egzorcysta to Śmierć - brama do życia. Zakupów możesz dokonać w naszej księgarni internetowej MONUMEN.PL

Polecamy

  • najnowszy numer „Miesięcznika Egzorcysta”, również w wersji cyfrowej.
  • prenumeratę „Miesięcznika Egzorcysta” w wersji papierowej lub cyfrowej
  • duży wybór książek oraz archiwalne numery miesięcznika, także w wersji cyfrowej oraz
  • dewocjonalia.

Nie musisz wychodzić z domu. „Miesięcznik Egzorcysta” i książki prześlemy na Twój adres.

Bądźmy razem

Zespół „Miesięcznika Egzorcysta”

Wszystkie numery

Piszą dla nas

Już 67 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem