poniedziałek, 10 wrzesień 2012 02:00

Niewiara w złego nie uchroni cię przed nim

Napisał

 

Film "Rytuał" nie jet horrorem, ale powściągliwym (ograniczającym efekty specjalne) "thirllerem teologicznym", osadzonym głęboko w ortodoksji katolickiej.

 

Można tu nawet mówić o pewnej afirmacji katolickiego obrazu Boga, Szatana i Kościoła. Zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami, film opowiada o losach ucznia seminarium duchownego Michaela Kovaka (Colin O'Donoghue), który z niechęcią uczęszcza do szkoły dla egzorcystów w Watykanie, gdzie został posłany przez swoich przełożonych.

 

Realizm fabuły

 

Realistyczny charakter tej produkcji wspiera fakt, iż losy głównych bohaterów Lucasa i Kovaka, oparte są na faktach, gdyż obaj protoplaści fabuły ą aktualnie działającymi kapłanami i egzorcystami.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 07 wrzesień 2015 09:38
ks. Aleksander Posacki SJ

filozof, teolog, wykładowca akademicki, znawca historii mistyki, nowych ruchów religijnych i sekt, demonologii oraz problematyki okultyzmu i ezoteryzmu. Prowadzi wykłady na licznych uniwersytetach w Polsce (m. in. na KUL, Ignatianum) i za granicą. Jest konsultantem egzorcystów katolickich w kraju i za granicą oraz wykładowcą m. in. na Międzynarodowych Zjazdach Egzorcystów organizowanych przez międzynarodowe Stowarzyszenie Egzorcystów, założone przez ks. Gabriele'a Amortha.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

  • specjalizuje się w duchowości karmelitańskiej, szczególnie w dziełach św. Teresy od Jezusa jako współtłumacz i komentator poprzez konferencje, rekolekcje i wykłady.

  • profesor fizyki na uniwersytecie w Delaware, USA

  • Adiunkt w Zakładzie Wspomagania i Analizy Decyzji, SGH w Warszawie. Specjalizuje się w teorii decyzji i teorii gier

Już 59 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions