niedziela, 02 luty 2014 01:00

Ucieczka z realności

Napisała

Twórcy radia internetowego Heavy Metal piszą o sobie: Radio Heavy Metal pozwala zapomnieć o świecie i zatopić się w głośnych i szaybkich brzmieniach ostrej perkusji i gitary wspomaganych ponurymi tekstami. Mroczny klimat, tajemnica mroku ukryta w dźwiękach fascynują oraz pobudzają do odczuwania przyjemności.

 

Związana z wizerunkiem „metalowca” ciemna kolorystyka ubioru, długie włosy, skórzana odzież i tzw. gadżety   oraz inne elementy dekoracji prowadzą do zanegowania świata dojrzałych ludzi, przenoszą w świat abstrakcji i wyobraźni. Pozwalają zapomnieć o świecie realnym, gdzie nastolatek napotyka liczne trudności, których  często nie potrafi pokonać.

 

Mroczna muzyka łączona z osobliwą sztuką tworzą rodzaj kultury społecznej, w której pewna symbolika i   rytuały mają swoje znaczenie. Przynależność do grupy określa podobny wygląd, postawy i standardy. U dzieci przynależność do określonej grupy rówieśniczej jest wynikiem kształtowania się własnej tożsamości.  Krystalizowanie się tożsamości jako obrazu własnej osoby oraz dążenie do zastąpienia rodziców rówieśnikami stanowią naturalny etap rozwojowy w życiu człowieka. 

 

Według teorii rozwoju poznawczego Piageta w okresie dorastania młodzież osiąga stadium autonomii moralnej, w którym postępowanie wynika z odpowiedzialności i intencji, a nie z zależności od opinii innych ludzi.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 07 wrzesień 2015 09:37
Ludwika Filipowicz

psycholog i fizjoterapeuta


Drodzy Czytelnicy,

okladka E099 1120

wspierajmy się nawzajem w tym trudnym czasie! Temat nowego numeru „Miesięcznika Egzorcysta to Śmierć - brama do życia. Zakupów możesz dokonać w naszej księgarni internetowej MONUMEN.PL

Polecamy

  • najnowszy numer „Miesięcznika Egzorcysta”, również w wersji cyfrowej.
  • prenumeratę „Miesięcznika Egzorcysta” w wersji papierowej lub cyfrowej
  • duży wybór książek oraz archiwalne numery miesięcznika, także w wersji cyfrowej oraz
  • dewocjonalia.

Nie musisz wychodzić z domu. „Miesięcznik Egzorcysta” i książki prześlemy na Twój adres.

Bądźmy razem

Zespół „Miesięcznika Egzorcysta”

Wszystkie numery

Piszą dla nas

Już 67 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem