poniedziałek, 24 grudzień 2012 22:12

Nie ma się czego bać

Pracuję jako psycholog więzienny. Ostatnio pojawił się na oddziale więzień, jak się wydaje, bardzo uwikłany duchowo. Budzi on moje różnorakie obawy i pytanie: jak podnieść bezpieczeństwo duchowe (i może nie tylko) więźniów i własne w przymusowym obcowaniu z taką osobą, która zapewne nie pragnie zmiany. Obawiam się nawet, że może być w wysokim stopniu zaangażowana w zło osobowe.

 

Obcując z osobami zniewolonymi duchowo i parającymi się różnego rodzaju praktykami okultystycznymi, warto pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze o tym, że Jezus jest Panem i zwyciężył wszelkie zło. My, jako należący do Niego, nie musimy (i nawet nie powinniśmy) żyć w lęku przed złym duchem i jego działaniem. Jesteśmy chronieni pancerzem łaski uświęcającej, obecnością w nas Ducha Świętego i wstawiennictwem świętych.

 

Nie mamy się czego bać. Kiedy pojawia się w sercu jakiś lęk związany z działaniem Złego, to warto sobie przypominać tę prawdę i ogłaszać w sercu lub na głos, że Jezus jest moim Panem i nie będę się lękał. Po drugie można przed spotkaniem z tego typu osobą, a także w trakcie, gdy pojawia się jakiś niepokój, modlić się słowami powszechnie znanych egzorcyzmów: „Potężna niebios Królowo”, „Święty Michale Archaniele”, „Światłem niech będzie mi Krzyż Święty”. Tego typu modlitwy „ochronne” są naszym zawierzeniem w Bożą opiekę i wstawiennictwo świętych. Po trzecie można w pomieszczeniach, gdzie przebywają tego typu osoby, w czasie modlitwy rozsypać sól egzorcyzmowaną i pokropić je wodą egzorcyzmowaną. 

 

W ten sposób prosimy Jezusa, by chronił te pomieszczenia w szczególny sposób przed wszelkim wpływem Złego. W końcu po czwarte warto za tę osobę się modlić. Jeśli wydaje mi się, że może mi ona źle życzyć i przeklinać, to wtedy warto ją w sercu lub na głos błogosławić. Błogosławieństwo w imię Jezusa łamie wszelkie przekleństwa.

 

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 07 wrzesień 2015 09:36
O. Wit Chlondowski

doktor teologii dogmatycznej KUL

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

  • dyrektor sekretariatu Światowego Apostolatu Fatimskiego

  • pracownik UAM, autor podręczników, organizator laboratoriów i wykładowca

  • reporter, eseista, publicysta, reżyser, producent filmowy i telewizyjny. Założyciel i redaktor naczelny kwartalnika „Fronda” (do maja 2012), redaktor naczelny tygodnika „Ozon” (2005-2006), autor wielu książek, albumów, licznych artykułów. Jest laureatem wielu nagród dziennikarskich, filmowych i wydawniczych.
    W 2011 r. Prezydent Węgier Pál Schmitt odznaczył Grzegorza Górnego Rycerskim Krzyżem Zasługi dla Republiki Węgierskiej.

Już 57 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions